DÜRÜST Parti Takım Başkanvekili Yordamlı Ünal Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

AK Öğür Kadro Başkanvekili Becerikli Ünal, “Bu ülkenin 70 ve 80 almanak sorunlarını çözen ferman bugünün sorunlarını bile çözer, bundan güvenli olun” dedi.

Ünal, Onikişubat Belediyesinin Gedemenli Mahallesi’nde Kentmar Çatı Kooperatifi marifetiyle yapımı tamamlanan konutların tapu teslim törenindeki konuşmasında, müstevli ve savaşlar zımnında ekonomide toptan daralma yaşandığını ve Türkiye’bile dahi bu daralmanın hafifletilmesi üzere canla başla çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin geçmişteki birçok sorununun Recep Tayyip Erdoğan ve SELIM Parti sayesinde aşıldığını anlatım fail Ünal, “Hükümet, milletin iradesiyle ulus yerine çözüm çıkarmak amacıyla kudret olandır. Tamam milletin iradesiyle hükümet olanlar, ayrımsız yıl hükümette kalırlarsa hangi sorunu çözecekler? Hiçbir sorunu çözemezler. Çözemediler.” dedi.

Ünal, Türkiye’deki yönetimin 1990- 2002 yılları arasında 12 yıl boyunca koalisyonlarla geçtiğine ve 42 yılda 38 sefer hükümetin değiştiğine belen etti. Esbak dönemlerde yaşanan sıkıntıları çözdüklerini dile getiren Ünal, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ego 1970 ve 1990’nı hatırlıyorum. O dönemlerde hangi konuşulurdu biliyor musunuz? 1950 ve 1990’nın sorunları konuşulurdu. Psikolojimiz nasıldı biliyor musunuz? İnsanlar ‘Böyle gelmiş, hakeza gider. Bu dertler bitmez, bu sorunlar çözülmez.’ derdi. Amma 14 Ağustos 2001’de Recep Tayyip Erdoğan bu milletin evladı namına o aktarılma AK Öğür’nin kurulduğu zaman artık ve dedi kim

‘Artık Türkiye’dahi tek özdek eskisi gibi olmayacak.’ 2002’den itibaren Türkiye’dahi hiçbir husus eskisi üzere olmadı. Bugün Türkiye’de 1970 ile 1990’nın sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2005’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. 2010 ile 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Konuşmuyoruz. Bugün ne sorunları konuşuyoruz? Bugün, bugünün sorunlarını konuşuyoruz. Bu ülkenin 70 ve 80 yıllık sorunlarını çözen buyuru, bugünün sorunlarını de çözer, bundan emniyetli olun.”

Recep Tayyip Erdoğan’ın 20 yıldır seçimleri kazandığına dikkati çeken Ünal, şöyle devam etti:

“Demin yegâne eş diyorlar evet bunlar, olur o tek koca. 20 yıldan beri seçme kazanan bir tane kayırıcı bu ülkede. Olur, bu milletin teveccühüyle 20 yıldan beri iktidarda olan biricik koca. ve onlarda dahi biricik herif var, Kemal Kılıçdaroğlu birlikte yegâne eş. 12 yıldan beri kendi partisinde herhangi bir kongreyi kazanan ama hiçbir seçim kazanamayan tek adam. Öyle değil mi? Anca kolay değil, tek adam olmak. Azim, çaba, başarı ve çabalama gerektirir. Bu milletin derdiyle göynümek gerektirir. gece gündüz çalışmayı gerektirir. Bu milleti aşkla sevmeyi gerektirir. Eşinden, dostundan geçmeyi ve serden geçmeyi gerektirir. Millete hizmetkar kalkışmak kıytırık değil. Recep Tayyip Erdoğan gibi olmak kıytırık değil. Siz onun kadar olamazsınız. O yüzden Recep Tayyip Erdoğan’a biricik eş diyorsunuz. Tığ 20 yıldan beri hamdolsun Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu sorunları çözdük.”

Mahirane Ünal, altılı masanın Türkiye’nin sorunlarını çözemeyeceğini ifade ederek şunları kaydetti:

“Hani Muharrem İnce diyor ya, yahu bunlar Libya Tezkeresi’nde bile tıpkısı kuma değişmeyen veremediler. Bunlar elbette Türkiye’nin sorunlarını çözecekler? Bunlar lacerem Türkiye’nin sıkıntılarını çözecekler? Çözemezler. Zat aralarındaki sorunları çözemeyenler, Türkiye’nin sorunlarını çözemezler. Tığ Allah’ın izniyle 20 yıldan beri milletin teveccühü ve onayıyla devam ettiğimiz bu yolda İnşallah 2023’te Cumhuriyetimizin 100. yılında tığ bakir bire bir yüzyıla başlıyoruz. Ben bazen diyorum kim kullanılmamış başlıyoruz. Zorlarına gidiyor. Peki kullanılmamış başlıyoruz. Biz Allah’ın izniyle 2023’te eskimemiş bir yüzyıla, Türkiye’nin 100 yılına başlıyoruz. Bizim yaşadıklarımızı, çocuklarımız yaşamadı ve çocuklarımızın çocukları da Allah’ın izniyle hem lehçe liderliği hem global liderliği yaşayacak. Bundan emniyetli olun.”

Konuşmaların peşi sıra doğruluk sahiplerine tapu ve anahtarları konfirmasyon edildi.

Programa YANLIŞSIZ Tümen Kahramanmaraş Saylav Celalettin Güvenç, Onikişubat Belediye Reisi Hanefi Mahçiçek, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Fırat Görgel ile davetliler katıldı.Share: