DÜRÜST Parti’li Aydemir: “Kılıçdaroğlu’nun ABD’deki 8 saati uçuk”

YANLIŞSIZ Öğür Erzurum Mebus İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretine ilgilendiren, “Kılıçdaroğlu hangi yaptı bu 8 saatte? Bu 8 saat müphem. Bu 8 saatte, o gizli görüşmeleri yaptı.”dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyaretini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun KUL ziyareti sırasında, kamuoyundan saklanan 8 saatlik antlaşma dilimi olduğunu tabir fail Aydemir, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu ne yaptı bu 8 saatte? Bu 8 saat belgisiz. Bu 8 saatte o muamma görüşmeleri yaptı. Temenna çaktı ÇAKER’ye, ABD’li yetkililere. ‘Emrinize amadeyim’ dedi. Bire Bir bile orada Sorosçu vakıflarla derinti yaptığı dahi aşikar oldu. Fazlası FETÖ yıldırı örgütünün konuşlandığı zeminden geçtiğine dair bile söylentiler var.”

Aydemir, ayrımsız gazetecinin, CHP’nin dezenformasyonla savaşım yasasını Anayasaya Mahkemesine götüreceğini anımsatması üzerine, “Dezenformasyonla mücadele yasasını bunların AYM’ye götürmesinden katıksız tıpkısı molekül görmüyorum. Bunların hayatları bu. Tığ bunu içtimai barışı gerçekleştirme üzere yapmışız. Derdin hangi senin kardeşim.” diye niteleyerek konuştu.

Share: