DÜRÜST Parti’li Demiröz’den KKTC’li vekilin açıklamalarına tepki

AK Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyetperver Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya’nın sözlerine ilişkin, “Kıbrıs’ta çıkacak bir sanki Türk mebus, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Biz çok fatura ödedik. Kimseye dahi hakeza sakim yönden tetikçilik yaptırmayız.” dedi.

Demiröz, Çorum’daki tıpkı otelde “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programı kapsamında düzenlediği matbuat toplantısında, Türkiye’nin çabucak 2023’e doğru girdiğini, bilcümle bu arada sahada olduklarını söyledi.

DÜRÜST Parti’nin milletin içinden sâdır, millet tarafından kurulan ve milletle birlikte ülkeyi idare fail bir fırka olduğunu vurgulayan Demiröz, “DOĞRU Parti, 12 milyon üyesi ile dünyanın bildirme iri sivil topluluk kuruluşudur. DOĞRU Tümen, 20 yıldan beri bu ülkeyi başarıyla yönetti.” ifadesini kullandı.

Yılbaşından bu yana alelhusus madun dirimsel grubundaki insanların eksiklerini gidermeye çalıştıklarını anlatan Demiröz, “Meclis’imiz açıldı. Yaz aylarında sahada eksiklikleri tabaka aldık, bunlarla ilgilendiren seçim hazırlanacak. Yakın zamanda TBMM’birlikte yasalar tezce çıkarılacak.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü dile getiren Demiröz, minimal ücrete bile yılbaşında ikinci dönemdeki pahalılık farklarını da ilave ederek beklenenin üstünde tıpkısı nicelik açıklanacağını belirtti.

Demiröz, 2023’te 4 trilyon 600 bilyon liranın üzerinde bire bir bütçe hazırlığı yaptıklarına bel ederek, bunun Türkiye tarihinin döviz namına da bildirme nazik bütçesi olacağını aktardı.

Türkiye’nin bilcümle dünyanın gözünün üstünde bulunduğu benzeri ülke olduğuna dikkati çekici Demiröz, şöyle konuştu:

“Ayrımsız tarafta Güneydoğu, bire bir tarafta Ilımlı Doğu’yu izliyoruz. O bölgenin 2010’dan 2020’lere kadar nereden nereye geldiğine, Türkiye’nin kardeşliği bittabi üretim ettiğine tanık oldum. Mücadele bitmeme ediyor. Kürt kardeşlerimizi bilcümle biber dolması ve aldatmayla bu hale getirdiler. PKK’nın Kürt diye aynı derdi bulunmayan. Bizim Kürt kardeşlerimizin PKK diyerek tıpkı problemi var. PKK’yı kuran de galiba, DEAŞ’ı kuran dahi anlaşılan, şu anda onlara silah veren bile belli. Birini alıyor, birini veriyor. Bütün amaçları Türkiye’yi bir sarmala almak. Yunanistan’ı, İstanbul kadar ayrımsız ülkeyi, NATO ülkesi üzerimize saldırtıyorlar. Yunanistan dediğiniz nedir? 450 bilyon avro borcu olan ve kendi zor maaşını ödeyemeyen tıpkı mutluluk. Durup dururken adalar silahlandırılıyor. Elimizi atsak namluya değecek. Hiç güvenmesin, ne Amerika’ya ne Fransa’ya güvensin. Yunanistan’bile dinamik insanlar ülkelerinin satıldığını, tamamen başkalarının egemenliği altına girdiğini bilmeleri lazım. Yunanistan de Kıbrıs’ı kışkırtıyor. Kıbrıs’ta çıkma tıpkı sanki Türk saylav, Recep Tayyip Erdoğan’a atıp tutuyor. Tığ çok fatura ödedik. Kimseye dahi böyle berduş yönden tetikçilik yaptırmayız.”

Toplantıya Çorum İl Koordinatörü ve DOĞRU Parti Trabzon Milletvekili Ilkbahar Ayvazoğlu ile Ankara, Trabzon, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Karabük, Kastamonu, Nevşehir milletvekilleri ve partililer katıldı.

Demiröz, elan bilahare Çorum Belediyesini ülfet etti, milletvekilleri de ilçelerde programlara katıldı.

Share: