DÜRÜST Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

AK Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, “Biz öz istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları katılmak gayesinde olanlara ve hangi yazık kim tek gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini gönül etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’birlikte bire bir otelde planlı “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede muhtelif programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı yerine iri bire bir zaferle çıkacaklarını, DOĞRU Parti kendisine bile 16’ncı büyük intihap zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Acun adına içinden geçtiğimiz bu sürecin yer belirleyici özelliği global meselelerin artık bütün insanlık amacıyla haddinden fazla belirleyici olduğu aynı periyot. Toptan abuhava kriziyle başladı ilk. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik namına. Sonradan iklim krizine dönüştü. Baş Döndürücü gelgel olaylarıyla dünyada yaşanan hep bu inatçı gelişmelerin bedeli çokça ağır sıklet olmaya başladı, insanlık ve yekpare canlılar üzere. Türkiye yerine bütün dünyayla gelişigüzel bu mücadelenin mefret tıpkısı paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen toptan salgın dönemi… Bu salgının ardından fakat yalnız başına yetebilmenin ve hassaten dünyaya yetebilmenin ne rütbe eke olduğunu herhalde benzeri öğün elan gördük. Kent hastaneleri… Çokça büyük ve evire çevire bire bir eser dahi Eskişehir’imize kazandırıldı. Site hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’dahi olmasaydı şayet biz bu hastanelerimizi milletimiz amacıyla ulaşılabilir kılmasaydık, kül illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle birkaç şişman şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından haddinden fazla nazik kayıplarla çıkardık. Önsezi ve vizyonsuzluk arasındaki farkı çakozlamak açısından dahi site hastanelerinin haddinden fazla akıllıcasına yeknesak olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre henüz tüvana olması geçişsiz”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde haddinden fazla farklı aynı husus yaptığına ve dünyadan ayrımlı ayrımsız misil izlediğine meni etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çok taraflı aynı diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın dahi konuşabildiği tek mevki namına varlığını bitmeme ettirdiğine dikkati çekici Karaaslan, “Umum insanlığın barışa, adalete ve refaha çok büyük derecede ihtiyacı olduğu bu global krizler döneminden geçe, Türkiye’nin düne göre elan zihayat olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Reisicumhur Erdoğan liderliğinde, genç beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla yüce benzeri kadronun iş başında olduğunu belirtti.

Bugün zat natürel gazını çıkartabilen, gemileriyle Gökçe Vatan’ında etkili olabilen ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında tıpkısı gelecek stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin ortak olduğunu ifade fail Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzde 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunma hızlı büyüyen ikinci ekonomiden biri namına amiyane nazik aynı başarıya imza atmaya bitmeme ediyoruz. Türkiye’bile sosyal konutla ait haddinden fazla koskocaman bire bir etap gerçekleştirdik. Cumhuriyet tarihinin genişlik şişman toplumsal basamak projesi, 100 yılın projesi. Burada ev gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar on paralık düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın elan mahdut şartlarda hatta günümüz koşullarında yer çarpık çurpuk şartlarda ev sahibi olması için başlatılan nazik tıpkısı girişim. Vakit Kaybetmeden onların karı sahibi olması için değil, ayrımsız zamanda yer sarsıntısı riski altındaki ülkemizin ev stokunun yenilenebilmesi üzere yalnız göz söylemek değil, aynı zamanda torunlar, çoluk çocuk, farklı bütün canlılar üzere eskimemiş dirim alanları üretebilmek, şehirlerimizde daha birinci sınıf ve zinde benzeri yapı stokunu elde edebilmek üzere başlatılan haddinden fazla büyük benzeri hamle.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira henüz fazlasını yapma iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Çünkü biz milletimizin bize güç ettiği bu vazifenin hangi iri tıpkısı sıklet, hangi tarihi bire bir bastırık olduğunu biliyoruz. Çünkü biz bu ülkenin cemaat kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete vurgun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ kendi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve ne eyvah kim biricik gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini can etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DÜRÜST Tümen’bile olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

YANLIŞSIZ Öğür Eskişehir Saylav Nabi Cebbar ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken seçme ahit aynı şeyleri sakim bıraktıklarını danışma bittikten sonra anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Ahali Kütüphanesi çarkıt tıpkı binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Adına 5 kıvrım yıpranmamış benzeri İl Halk Kütüphanesi yaptık. Bütün alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Çok yavaş benzeri kültür merkezi oldu. Çarkıt Atatürk Stadı dahi Recep Tayyip Erdoğan Budun Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yol yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı olarak yaptığımız Dede Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada bire bir ikinci örneği olmayan Ağababa Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Maharet Üniversitesi var. Rastgele ilçemizde kültür merkezlerimiz var, toyluk merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bilcümle okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında hele dış ilçelerimize yapılan destekler… Çokça şükür bu yıl rekolte özellikle rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çok şükür. Olur, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün üstelik gine DÜRÜST Tümen’de olduğunu dahi vatandaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda haddinden fazla kilolu bakir yatırımlarımız oldu.”

YANLIŞSIZ Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Hareketli üstelik 2023’e akıllıca gece gündüz çalıştıklarına değinerek, “AK Öğür hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 bilyon liranın üstünde yatırım yaptılar. Ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız doğmak amacıyla emeği sabık bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. DOĞRU Parti devler kabil eserler artırmak için karıncalar kadar çalışmaya devam ediyor. Teşkilat namına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza en nazik desteği Eskişehir’den vereceğimize küçümseme veriyoruz.” diyerek konuştu.

Toplantıya, AK Öğür Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Nasip, Düzce Mebus Gönüllü Şarap, Bolu Saylav Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Essah Şaklaban, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, Ceyda Ciddi Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Ulvi Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Mütehammil Tarhan katıldı.



Share: