DÜRÜST Parti’li Müellif: Ulus, sandığa giderken mutlak muhasebe yapar

DOĞRU PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Hayati Musannif, “Zinhar endişeli olmayın. Bu millet akla yatkın yapar. Avlu pahalılığı adamın imkanlarını aşıyorsa eleştirecek amma bu millet; kimin vizyoner olduğunu, kimin hisse senedi göreceğini, kimin ülkü çözeceğini sandığa giderken kategorik muhasebesini yapar. O muhasebeye güvenelim” dedi.

DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve Rize Saylav Dirimlik Edip, partisinin Rize Tarz İlçe Başkanlığı 97’nci Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. İsmail Kahraman Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda mütekellim SELIM Parti’li Musannif, ‘6’lı masa’nın kendileriyle yarışa çıktığını belirterek, “6’lı masa, 6,5’lu masa olarak nitelenen kesimin referansı ne? Dile getirdiğiniz sorunları analiz bağlamında ne söylüyorsunuz, elinizde konkre aynı proje var mı? İktidara katılmak ümidi olmayan kişi, perişan edercesine artağan keseden savurur. Hep borçları sileceğini, borçlu yurttaş bırakmayacağını söyleyebilir. Bu iktidara gelme ümidi olmayanın plansız söylemidir. İktidara murat etmek; sorumlu davranmayı gerektirir, lojik olmayı gerektirir. ‘Nedir projeniz’ dediğim ahit ne söylüyorlar? ‘Geliyor gelmekte olan’. Ahır üzerinde alacakarga vur beline kazmayı” diye konuştu.

Sorumluluklarının fazla olduğunu kaydeden AK Öğür’li Kalem, “Sakın endişeli olmayın. Bu kavim akla yatkın yapar. Sahn pahalılığı adamın imkanlarını aşıyorsa eleştirecek amma bu ulus; kimin vizyoner olduğunu, kimin aksiyon göreceğini, kimin dava çözeceğini sandığa giderken kategorik muhasebesini yapar. O muhasebeye güvenelim. Türkiye’nin 2023’teki bu mefret seçimi, cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılının son seçimi. Cumhuriyet Altını, bu milletin genişlik eşsiz kazanımıdır. Halas Savaşı, tarihe esbak dünyada genişlik büyük başarıdır. Onu takiben cumhuriyet, arz kıymetli kazanımıdır. Cumhuriyet, hepimizin. 100’üncü yılın serencam seçimi, kullanılmamış yüzyılın de önceki seçimi. Tarihsel bakımından bile bu büyüklüğünde manidar, yüce bir seçime doğru gidiyoruz” dedi.Share: