Edirne Belediye Başkanı Gürkan’dan Çifte Erim

Edirne Şehremini Recep Gürkan, Uray Meclisi’nin Eylül Ayı Süssüz Toplantısı’nda Edirneliler’e tekme erim vererek, haddinden fazla geçenlerde Edirne Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Yavru Tiyatrosu’nun kurulacağını söyledi. Gürkan ayrıca öğretmenlerin zaten eksper olduğuna dikkat çekerek, “Öğretmenlerin kendi aralarında farklı değişik kategorilere ayrılması, yetişek için tıpkı dokunulmazlık değil eğitimcileri ayrıştırmaya yönelik ayrımsız davranıştır” dedi.

Edirne Belediye Meclisi Ilkgüz Kocaoğlan Gösterişsiz Toplantısı, Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Atatürk Kültür Merkezi ve Şehremaneti Konservatuarı Uray Meclisi Derinti Salonu’nda gerçekleştirilen meclis toplantısı öncesinde Arsıulusal Sofya Yüzme Turnuvası’ndan birincilik ile dönen, aynı zamanda Sivas’ta düzenlenen Türkiye Arena Detaylı Kulvar Küçükler Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda 3 zer 1 gümüş madalya kazanan Beyza Işık, belediye divan kararı ile ödüllendirildi.

Ulusal ve Arsıulusal alanda başarı göstererek, Edirne’yi yeryüzü şekilde düzen eden Edirneli sporcuyu tebrik eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, Beyza Işık’ı iki nüsha cumhuriyet ile ödüllendirildi.

Şehit yakınları ve gazilere herhangi bir alanda bindi olunması amacıyla  Edirne Belediyesi bünyesinde Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi kurulması birlikte Uray Meclisi’nde görüşülen maddeler içerisinde saha aldı. Oylamaya geçmeden geçmiş konuyla ilişkin izah fail Edirne Şehremini Recep Gürkan, bu birimin Edirne Belediyesi Avrat ve Familya Hizmetleri Müdürlüğü çatısı altında hizmet göstereceğini söyledi.

Gürkan, “Kuşkusuz bu toprakları bize yurt yapan şehitlerimize ve gazilerimize minnetimiz, saygımız ve bağlılığımız hiç bitmedi, on paralık bile bitmeyecek. Şehitlerimiz bu ülke üzere bu budun için martir oldular, gazilerimiz şehadet yolunda gazi oldular. ‘Söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ sözünden yola çıkarak gerektiğinde bu milletin hep fertlerinin üstelik şehit olmaya amade olduğunu hepimiz biliyoruz.  Hem şehit aileleri hem birlikte gazilerimiz ile henüz dimdik ilgiler kurulması, henüz kurumsal teşrikimesai geliştirmesi yerine Eş ve Ocak Hizmetleri Müdürlüğü’nde başına bir martir yakını şefimizi birlikte atayarak, Şehit Aileleri ve Gaziler Birimi dayamak istiyoruz. Şehit ailelerimiz evet bile gazilerimizin direkt onunla bildirişim kurarak, onların taleplerini çurlatmak amacındayız” dedi.

Madde oybirliği ile akseptans edildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN 7F HATTI GELİYOR

KYK- Odalık Mehmet Çelebi Mehmet Yurdu’ndan hareketle Fırınlar Sırtı TOKİ- Meni Koop. Sitesi, Hilly Otel- Abdi İpekçi Caddesi peşi sıra – Bağımsız Milletvekili Kollar Parkı – Gazi Osman Paşa Ortaokulu kavşağından sola dönerek Olimpik Yüzme Havuzunu arkasından Sağlık Bulvarı- Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi arasında dolgun nakil hizmeti verilmesi üzere kullanılmamış aynı eşkâl bünye edilmesine ve 7F yerine adlandırılması, bu ayrıca hizmet yüklemek üzere arz az 150 geçici kapasiteli vesait ile ring yapacak şekilde hizmet verilmesi, 7F hattında çalışacak araçların Edirne Belediyesi’nin mülkiyetinde olması, bu 7F hattında çalışacak faziletkâr kapasiteli araçların mülkiyeti Edirne Belediyesi’nde girmek üzere pres yahut işletilmek için 10 yıla kadar süreyle kiraya verilmesi, her türlü işletme gideri işletende olacak şekilde araçlarla birlikte ayrıca mesai hakkının bile kiralanması işlemlerinin usul ve esaslarının sınırlamak üzere Uray Encümeni’ne görev verilmesi bile mecliste görüşülen tıpkı değişik husus oldu.

Konuyla ilgilendiren açıklama yapan Edirne Şehremini Recep Gürkan, “Bozuk TOKi’bile KYK tarafından küşade olan 2 bin 400 kapasiteli eş mektepli yurdu oradaki erişim hatlarında sıkıntı yaratıyor. Kalkış noktası ora ve orada hep araçlar doluyor. Çarkıt TOKİ’nin içine geldiğinde özellikle sabah saatlerinde binecek vadi olmuyor. Çünkü 2 bin mektepli ayrımsız anda huruç yapıyor. Buna bir çözüm bulabilmek üzere 2 kıta şimdilik körüklü otobüslerden alıyoruz. KYK’dan Balkan Yerleşkesi ‘ne ring yaparak, mesafe duraklarda durmayarak, Eski TOKİ’da ruhlu vatandaşlarımızın ulaşım sorununu terfih etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yapılan oylamada madde, oyçokluğu ile akseptans edildi.

Ayrıca şebeke, yağmur suyu, içmece suyu inşaat işleri amacıyla İller Bankası’ndan 50 milyon TL güven kullanılması üzere Edirne Şehremini Recep Gürkan’a mezuniyet verilmesi maddesi bile fikir çokluğu ile akseptans edildi.

“ÖĞRETMENLİK UZMANLIKTIR”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 12 Ilkgüz Pazartesi haset 2022-2023 Eğitim ve Tedrisat Yılına başlayacak olan öğretmenlere ve öğrencilere dahi muvaffakiyetli tıpkısı yetişek yılı diledi. Gürkan, “Öğretmenlik tıpkı meslektir, uzmanlıktır. Bunu tıpkı yol henüz Edirne Şehremaneti Meclisi kürsüsünden anımsatmak isterim. Öğretmenlerin özlük aralarında değişik farklı kategorilere ayrılması, eğitim bilimi için tıpkı dokunulmazlık değil eğitimcileri ayrıştırmaya müteveccih tıpkı davranıştır. 27 yıl terbiye sektöründe fariza yapmış birisi olarak bunu söylüyorum” dedi.

Eylül ayının ayrıca kurtuluşun kocaoğlan olduğuna dikkat çeken Gürkan, “9 Eylül, sadece İzmir’in halas tarihi değil Türk milletinin emperyalizmden halas tarihidir, ilenç noktasıdır. 9 Ilkgüz’ü, İzmir’in kurtuluşu bağlamında Türk vatanının kurtuluşunu aynı kez daha kutluyorum. Buradan Edirne’den bilcümle İzmirlilere sadakat ve selamlarımızı gönderiyoruz. Ilkgüz ayında Gaziler Haftamız var. Aramızdan ayrılan gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı, bahtiyar tıpkısı dirim diliyoruz. Ilkgüz ayı Türk tarihi açısından esmer günlerden biridir. 12 Eylül 1980 faşist darbesinin dahi sene dönümüdür. Bu darbeden aramızda birlikte çekenler var, yatanlar var amma Türk siyasal hareketini ve hele mahsus anlayışı adeta tank paletleri ile kahir bir faşist darbedir 12 Ilkgüz. Tamlık darbeleri benzeri kere elan lanetliyoruz” diye konuştu.

BAŞKANDAN MÜJDE

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, toplantıyı müjdeli bilgelik vererek, kapattı. Gürkan, “Çok geçenlerde kent tiyatrosu ve bala tiyatrosunu kuruyoruz. Atatürk Kültür Merkezi ve Uray Konservatuarı’nda kişi geçecek” dedi.

Share: