Edirne’de Düzensiz Göç Eş Güdüm Toplantısı yapıldı

Edirne’de, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın başkanlığında Kesintili Kafile Koordinasyon Toplantısı yapıldığı bildirildi.

Edirne Valiliğinin açıklamasında, geri, Çataklı’nın başkanlığında Valiliğin güruh salonunda yapılan toplantıya, Vali H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Sancak Mehmet Cihanoğlu, Kafile İdaresi Başkanı Dr. Kavga Ünlü, Ağır Aksak Göçmen İzleme Ofis Başkanı Ahmet Küçükikiz, ilgili daire ve çekicilik müdürlerinin katıldığı kaydedildi.

Çataklı’nın, Kapıkule Cızık Kapısı’nda de Bulgaristan heyeti ile benzeri güruh gerçekleştirdiği tamlanan açıklamada, şu bilgilere meydan verildi:

“Bulgaristan heyetine Sınırlar ve Göçten Sorumlu Bakan Yardımcısı Emil Ganchev’in reislik ettiği toplantıya, Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu İçişleri Bakan Yardımcısı Monika Dimitrova ve özge yetkililer üstelik katıldı. Çataklı başkanlığındaki Türk heyetinde ise Vali Kırbıyık, Ilbay Ekici, Kafile İdaresi Başkanı Dr. Cenk Adlı, Kesintili Göçmen İzleme Kat Başkanı Ahmet Küçükikiz ve değişik ilgilendiren ofis ve çekicilik müdürleri saha aldı. Toplantıda iki ülke sınırlarında yaşanan kesintili göçmen olayları, muhacir kaçakçılığı ile mücadele ve iş birliği, gümrük işlemleri, iki mevki arasındaki çizgi kapılarında yaşanan teessürat ele makbuz.”

Açıklamada, Çataklı, Kırbıyık ve Ekici’nin, restorasyonu bitmeme fail Selimiye Camisi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar için yetkililerden bilgi aldığı aktarıldı.

Share: