Edremit Tecim Odası’ndan Ankara çıkarması

Balıkesir’in Edremit Tecim Odası yönetim kurulu başkanı Ahmet Ağırbaşlı, Sedir başkanı Söz Kayahan, umumi heyet üyeleri ve Genel Yazman Recep Akgün’den oluşan yıldız bilimi Ankara’üstelik değişik ziyaretlerde bulundular.

İlk yerine Anıtkabir’e giden ve mozoleye çiçek bırakan yıldız bilimi daha sonradan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında müzakere etti. Ziyarette Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tecim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız de hazır bulundu.

Heyet Hisarcıklıoğlu’na Edremit Zeytinyağı ve Edremit Koy Yeşil Çizik Zeytini coğrafi işaretli ürünlerin beraberinde Nar Kadın ve Güneşin Kadınları Kooperatiflerinin ürünlerinden bergüzar etti.

Hisarcıklıoğlu heyete yıpranmamış dönme çalışmaları üzere başarılar dileyerek “Türkiye’nin arz demokratik kurumuyuz. Gücümüzü tavandan değil tabandan alıyoruz. Burada fedakarlık gerektiren amal yapıyoruz. Yetkimizi kanunlardan aldığımız amacıyla seçim çerçevesinde üyelerimize fayda sağlayacak işlemler yapacağız. Sizler da Edremit’e katkı yapacak yerdesiniz. Edremit seçme şeyiyle kızıl değerinde, coğrafi namına çok ak yazılı bire bir konumdasınız” dedi.

Edremit Tecim Odası Başkanı Yavaş ise “Edremit’te öz irademizle tek ayrım yapmadan bu yolculuğa çıktık. Kamu üyelerimizin temsilcisiyiz. Tüvana ve dinamik tıpkısı ekibimiz var, esbak dönemin bile tecrübelerinden bilistifade yolumuza bitmeme edeceğiz. Politik tek ayrım gözetmeden var olan bölgesel ve sektörel sorunlarımızı girmek amacıyla kesintisiz üyelerimizin hizmetindeyiz” dedi.

Ahmet Kırıcı, ülfet sonrası yaptığı açıklamada şu görüşlere vadi verdi: “2 maaş aynı seçim sürecimiz vardı. Edremit’te tabanın de desteklediği genç ve iştahlı tıpkı kadroyla seçime girdik. Görmüş Geçirmiş abilerimizle da beraber göreve geldik. Seçme süreci centilmence geçti. Şu anda çıktı geçmişi ayrımsız kenara bıraktık. Önümüze bakıyoruz. Rakiplerimizle birlikte kucaklaştık. Imdi Edremit üzere himmet zamanı. Sayın Başkanımızı ziyarete geldik. Sağolsun bizi kabul etti. Çok yunak ve ilgiyle bire bir gelecek oldu. Çokça sunturlu önerileri vardı. Teşekkürname ediyoruz. Genel Kurul’da başkanımıza başarılar diliyoruz. Kendisi rastgele devir Edremit’in yanında oldu. Tığ de onun yanındayız”

TOBB ziyaretinden bilahare Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin ve Fikret Şahin’i makamlarında ziyaret eden yıldız bilimi arkası sıra odanın coğrafi işaret bellik patent vekili olan Huriye Özener’i ziyaret ederek Edremit Zeytinyağı ve Edremit Körfezi Yeşil Çizik Zeytini coğrafi işaretlerimizin SU müracaat süreçleri için bilgi aldı. – BALIKESİR

Share: