Edremit Zabıtadan pazaryeri denetimi

Balıkesir’in Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların rahat ve sakıncasız ortamda alışverişlerini yapabilmeleri Bölgenin genişlik iri pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda denetimlerine bitmeme etti.

Edremit Belediyesi Polis Müdürlüğüne tutkun ekipler pazar yerleri aplikasyon yönetmeliği dahilinde şehir genelinde kurulan pazaryerlerinde denetlemelerini sürdürüyor. Denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri sonuç kendisine bölgenin genişlik iri umum pazarı olan Çarşamba Pazarı’nda kurulan tezgahları denetleyerek vatandaşların kıygın edilmemesi üzere kurallara uyulması yönünde uyarıda bulundu.

Pazarda genelde denk, etiket, büyüklük ve ayar kontrolleri üstünde duran ekipler, satışı yapılan seçkin ürünün etiketinin bulunması konusunda uyarıda bulunurken, gravite aletlerini akıllıca çalışıp çalışmadığını denetledi. Bitiren hakları ile ait bilgi veren ekipler, esnafları intikal güzergahı eğin ürün satışı yapılmaması ve kurallara akla yatkın debi edilmesi noktasında uyardı.

Polis yetkilileri; Belediye Reisi Selman Hasan Arslan’ın talimatları doğrultusunda, ilgili kanun ve yönetmelikler dahilinde vatandaşların huzuru, güvenliği ve sağlığı açısından çalışmaların bütün pazarlarda titizce sürdürüldüğünü anlatım etti. – BALIKESİR

Share: