Ege Ağbaba: “Erdoğan’ın Falsolu Politikalarının Bedelini Türkiye Zaman Hala Ödemeye Bitmeme Ediyor”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin MKYK toplantısında “Bari Esed Özbekistan’a gelseydi görüşürdüm” dediği iddiasıyla ilgilendiren “Herkesle barışabiliyor, herkesle düşman olabiliyor. Ama olan Türkiye’ye oluyor. Olan 11-12 yıl süresince Suriye’ye, Türkiye’ye oldu. Erdoğan’ın kavisli politikalarının bedelini, Türkiye zaman hala ödemeye bitmeme ediyor” dedi.

CHP Malatya Saylav Veli Ağbaba, Malatya’üstelik Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı odaların asamble toplantısına katıldı. Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalar özne Ağbaba, Sedat Peker’in aralarında Cumhurbaşkanı danışmanları Korkmaz Kişmiri ve Serkan Taranoğlu gibi isimlerin düzlük aldığı usulsüzlük ve rüşvet iddialarını hatırlattı. Ağbaba, şöyle konuştu:

“HALA YARGIDA TIK NAMEVCUT”

“Bunun da gerçek olduğu ortaya daha çok. Bizler da öğür kendisine yanlışlık duyurusunda bulunduk. İttifakımız cürüm duyurusunda bulundu. 18 aktarılma geçti, yargıdan hala tık namevcut. Aynı müşavir görevden alınarak kapatılmaya çalışılıyor. Türkiye’nin en yüce kurumlarından birisi olan SPK’ya (Sermaye Piyasası Yerleşmiş) maalesef yandaşlar yoluyla adeta çökülmüş durumda. 180 milyon dolar bire bir evde olduğu söyleniyor. Mebus Taşkesenlioğlu’nun (AKP Erzurum Saylav Zehra Taşkesenlioğlu) 4,5 milyon avroya bir yat aldığı iddia ediliyor. Metrukiyet davasından bozuk eşinden 2,5 milyon dolar istiyor. Tıpkısı familya içi anlaşmazlıktan kaynaklı Türkiye bu pisliği öğrendi. Amma 18 dönüş geçmesine rağmen bibi yargıdan tık yok. Hala saraydan ve ülkeyi yönetenden tık bulunmayan. Herhalde bu yolsuzluğun, hırsızlığın ucu saraya büyüklüğünde uzanıyor” sözleriyle aksülamel gösterdi.

“MAATTEESSÜF TÜRKİYE’DEKİ BILCÜMLE PİSLİKLER MİLLİ VE KUTSI DEĞERLERLE ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Ağbaba, konunun takipçisi olacaklarını anlatım ederek şunları söyledi:

“Düşünebiliyor musunuz Türkiye’nin arz kocaman, emniyetli kurumu olması gereken; Türkiye’deki, dünyadaki sermayenin izlemiş olduğu SPK Başkanı rüşvetle, hareket takibiyle ara sıra danışmanları aracı kılarak şirketlere çöküyorlar. Mebus zenginleşiyor. SPK Başkanı’nın 180 milyon doları evde olduğu söyleniyor ama yargıda hala tık yok. Umarım yapılacak önceki seçimden sonradan iktidara geliriz, hem 180 milyon dolar hem 2,5 milyon dolar hem 4,5 milyon avronun ya üstelik bambaşka nukut varsa bunların de hesabını sorarız. Kuşkusuz kapatılıyor? Taşkesenlioğlu benzeri izah yaptı, evinde tıpkısı görüntü ortaya bundan sonra. ‘Benim evdeki özel görüntülerim, türbansız halim kamuoyuna yansıtıldı’ dedi. Maatteessüf Türkiye’deki hep saptırmalar milli ve şerif değerlerle örtülmeye çalışılıyor. Türban, Kur’dakika, sembol, ezan bu hırsızların pisliğini kabul etmek için mergup aynı miftah değildir. Bu kutsalların kullanılmasına katiyen izin bölmek lazım. Maatteessüf gelişigüzel soy hırsızlıklarını, pisliklerini lahut değerlerle kapatmaya etkin tıpkısı anlayışla karşı karşıyayız.”

“CUMA NAMAZI KILARSA ONUN DAHI HAYALLERİ HAMUR REŞIT PEKI”

Reisicumhur Erdoğan’ın partisinin MKYK toplantısında “Bari Esed Özbekistan’a gelseydi görüşürdüm” dediği iddiasıyla ait Ağbaba, “…Bire Bir yazı yazmış gazetede. AKP’nin MYK toplantısında Cumhur Reisi’nın üç misil, ‘Bari Esad Özbekistan’a gelse, görüşseydik’ dediğini söylemiş. Nereden nereye geldik. Türkiye’nin arz iri meselelerinden tıpkısı tanesi sığınmacı meselesi. Bu üstelik bizim izlemiş olduğumuz politikalardan âlem. Esad ile Özbekistan’de buluşamadı Erdoğan. Emevi Camii’nde namaz buyurmak üzere bir hayali vardı. Geçenlerde Esad’a harcama, ‘Esad dostum’ ile Emevi Camii’nde cuma kılarsa hem onun dahi hayalleri mahiyet ergin evet” dedi.

“HERKESLE BARIŞABİLİYOR, DÜŞMAN OLABİLİRYOR AMMA OLAN TÜRKİYE’YE OLUYOR”

Ağbaba, “Maatteessüf düne kadar dizi katil, katliamcı dediği biriyle tıpkısı masada buluşuyor ve bununla övünüyor. Herkesle barışabiliyor, herkesle antagonist olabiliyor. Amma olan Türkiye’ye oluyor. Olan 11, 12 sene boyunca Suriye’ye, Türkiye’ye oldu. Erdoğan’ın falsolu politikalarının bedelini, Türkiye zaman bibi ödemeye bitmeme ediyor. Bu dahi tıpkısı gazeteci vasıtasıyla utanmadan övülüyor. O çevrim atılan yanlış adımların bedelini biz ödüyoruz. Biz geldiğimiz devir Esad ile masaya oturacağız diyoruz. Mülteci meselesini bu şekilde çözeceğiz diyoruz. Amma maalesef Türkiye 12 yıldan beri Erdoğan’ın, YANLIŞSIZ Parti’nin yapmış olduğu hataları 10 milyon mülteci ile ödemeye bitmeme ediyor. Biz seçkin devir bu bölgede barışı, huzuru savunuyoruz. Umarım Türkiye aynı dakika ilk özlük yanındaki ülkelerle barışır ve bu sığınmacı meselesi birlikte bire bir zaman ilk çözülür. Türkiye’nin önümüzdeki dönemde yer büyük meselelerinden birisi mülteci meselesi. Bunu üstelik başımıza bela fail Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözleriyle birlikte Erdoğan’ın ve AKP’nin politikalarını eleştirdi.Share: