Eğreti geçitleri kırmızıya boyandı

Geçici geçitleri kırmızıya boyanması etkinliğinde bir araya mevrut öğrenciler

Gelgeç geçidinden güzeşte vatandaşlar

Mersin Valisi Mehabetli Hamza Pehlivan’ın öğrencilerle dostane etmesi

Vali Pehlivan’ın öğrencilerle palyatif geçidinde pentür yapması

Mersin Ağacı Valisi Şanlı Hamza Güreşçi’ın açıklaması Adana, Sazak, Hatay ve Osmaniye’de arızi geçitleri kırmızıya boyandı

MERSİN – Mersin’de, kampanya kapsamında Yenişehir ilçesindeki Hacı Sabancı Küçük Asya Lisesi önünde aktiflik düzenlendi.

Vali Uca Hamza Pehlivan, İl Itimat Müdürü Mehmet Aslan, İl Bitirmiş Komutanı Tuğgeneral Necip Çarıkcıoğlu, trafikte arızi önceliğine dikkati vira etmek ve çoban duyarlılığını tezyit etmek amacıyla öğrencilerle palyatif geçidinden geçti.

Katılımcılar, yayalara özen gösterilmesi üzere geçidi kırmızıya boyadı.

Pehlivan, gazetecilere, kampanya çerçevesinde trafik güvenliğiyle ilişik konulara aksan yaptıklarını söyledi.

Yayaların güvenliği için sürücülere eke görevler düştüğünü tamlayan Pehlivan, “İnsan hayatı rastgele şeyden yüce. İnsanımızın fert güvenliğini icat etmek elbette kim bir numara derecede devletimizin görevi. Bu görevi vatandaşlarımızın hassasiyetiyle birleştirdiğimizde, olumlu neticeler alabiliriz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı çok majör. Sonuncu hedef, kazaların, duygusal ve dünyalık kayıplarının sıfırlanmasıdır. Bu vesileyle çocuklarımıza teşekkürname ediyor, onlara trafikte erinçli güvenli günler diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.Share: