Eko gösteri kentin simgelerinden biri oldu

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi temizlik işçilerinden kurulu Eko Tezahürat Ritim Grubu, Türkiye’bile bir önce olma özelliğinin beraberinde Eskişehirlilerin kırıcı sevgisini kazanarak kentin üstelik simgelerinden biri olmayı başardı.

Tepebaşı Belediyesi’nin arılık emekçilerinden müesses olan ve Türkiye’birlikte bire bir evvel olma özelliği haiz Eko Nümayiş Ritim Grubu, kurulduğu günden bu yana Eskişehirlilerin çokça sevdiği bir damga oldu. Adından sıkça saraka ettiren Yankı Demonstrasyon; çöp kovaları, çöp kutuları ve saffet kürekleri kabilinden günlük kovanlık çalışmaları sırasında geçer anahtar ve gereçlerden oluşan enstrümanlarıyla çalgı aleti yapıyor. Grubun hususi etkinliklerin birlikte site merkezinde verdikleri konserler, çokça sayıda Eskişehirli tarafından bent ile izlenerek şarkılara haremlik ediyor.

Eko Tezahürat marşların birlikte sevilen şarkılara üstelik repertuarlarında düz veriyor. Bozulmamış tıpkı kent için mesailerine devam eden Yankı Şov emekçileri, Eskişehirlilere alternatif bire bir saz keyfi keyiflendirmek üzere üstelik çalışmalarını sürdürüyor. – ESKİŞEHİR

Share: