Ekol öncesi eğitimde “ücretsiz yemek” uygulaması başladı

Ekol öncesi eğitimde “ücretsiz aşındırmak” uygulaması başladı

KIRIKKALE – Kırıkkale’dahi, 2022-2023 eğitim bilimi tedris yılının ikinci döneminin başlamasıyla alay malay anaokulu ve asıl sınıflarındaki cümle öğrencilere da “ücretsiz yemek” uygulaması başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler cihetiyle yetişek öğretime verilen aranın peşi sıra 71 ilde okul öncesi, ilköğrenim ve lise okullarında eğitim talim dönemi başladı. Kırıkkale’dahi, ikinci dönemin başlamasıyla gelişigüzel anaokulu ve asıl sınıflarındaki umum öğrencilere dahi “ücretsiz aşındırmak” veriliyor. Ayrıca, 500’ün üzerindeki depremzede öğrenci de yıpranmamış okullarında öğüt başı yaptı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hayati Santral, yaptığı açıklamada, zelzele bölgelerinden mevrut öğrencilerin kullanılmamış arkadaşları ve öğretmenleriyle gelişigüzel derslerine başladığını söyledi. Santralci, 500’ün üstünde depremzede öğrencinin okullara naklinin yapıldığını belirtti.

Milli Yetişek Bakanlığı’nın talimatıyla bile okul öncesi tamlık öğrencilere ücretsiz aşındırmak uygulamasının başladığını rapor fail Santral, “Antrparantez taşımalı terbiye yapan kurumlarımızdaki ve pansiyonu olan okullarımızdaki ihtiyacı olan çocuklarımızın da yemekleri bakanlığımızca ücretsiz veriliyor. Ağırlık tıpkı süreçten geçtiğimiz hakeza tıpkısı dönemde eksiksiz çocuklarımıza keyif olsun diyor, başarılar diliyorum” dedi.

Share: