Ekranlarda dizi dizi ahlaksızlık

Toplumun göstergeç dizileri üzerinden değerlerinden uzaklaştırılarak ahlaksızlığa sürüklenmesine aksülamel gösteren Yeniden Bol Bolamat Partisi MKYK üyesi ve Erzurum sorumlusu Sınırlanmış Kavşak, dizilerde işlenen başka aktöresel konuların şuurlu seçildiğine dikkat çekti.

Her sabık dolaşma topluluk hayatında onarılmaz yaralara sebebiyet veren başka aktöresel dizilerin Dindar toplumun hayatından çıkması, bunun namına toplumun derece yargılarıyla düzenli dizilerin çevrilmesi gerektiğini vurgulayan Yeniden Zenginlik Partisi MKYK üyesi Kapalı Çat, RTÜK’ün görevini gereği kadar yapmadığını dahi dile getirdi.

“Cesamet, dizilerin meydana getirdiği tahribatın önüne geçmeli”

Dizlerle mevrut manevi, ailevi tahribatın korkutucu boyutlara ulaştığını belirten Baştan Zenginlik Partisi MKYK üyesi Ilişkin Kavşak, devletin ayrımsız zaman evvel harekete geçip bu tahribatın önüne geçmesi gerektiğini söyledi.

Dizilerde toplumun dini değerlerinin, anane ve göreneklerinin gözetilmediğini tabir eden Çat, “Televizyonda avrat ve aşındırmak programları üzere çokça absürt programlar var. Diziler, bizim örf ve adetlerimize uymuyor. Bu tuhaf izlence ve dizileri kınıyorum. RTÜK’e sesleniyorum; bu asıl izlence ve dizilerin yayınlanmaması lazım. Ailece bakılacak diziler yok. Terbiyesiz dizilerle çocuklarımızın ahlakı küçük bozuluyor. Toplumdaki çöküntüye çok etkisi oluyor. Özellikle edepsiz içerikli sahneler çocukları etkisi altına alıyor. Bu yüzden çocuklarda ahlak kalmıyor, temel ve babaya ocumak kalmıyor. Torunlar ve gençler, dizilere özenerek maden ve alkole bulaşıyor. RTÜK, görevini oldukça yapmıyor, görevini yapsa bu gidi yayınları kaldırır veya ceza verir.” diye niteleyerek konuştu. – ERZURUM

Share: