Ekrem İmamoğlu’ndan cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna yanıt: Endişe etme, altılı masa arz akilane kararı verecek

İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu, Büyükşehir Şehremaneti Başkanları Buluşması için bulunduğu Ordu’üstelik, toplantının arkası sıra esnafı konuşma etti. İmamoğlu ve sair belediye başkanları burada kendileri ile ışık tırsmak isteyen vatandaşlar ile andaç fotoğrafı çektirdi.

ADAYLIK SORUSU SORULDU

Ziyaret esnasında ayrımsız yurttaş Ekrem İmamoğlu’na muhtemel Cumhurbaşkanlığı adaylığını sordu. İmamoğlu, bu soruya “Endişe etme, altılı ganyan masa yer akla yatkın kararı verecek” dedi.

ORTAK BİLDİRİ YAYINLADILAR

Öte yandan Ordu’bile buluşan uray başkanları tıpkı bile ortak bildiri yayınladı. Yayınlanan bildiride, şehremaneti başkanları yerine, baskılara karşı türel yollara başvurulacağının şeş çizilerek şu ifadelere vadi verildi:

“İktidarı tıpkı kat henüz uyarıyoruz, tıpkısı uray başkanımıza yapılan cüretkâr kamu belediye başkanlarımıza yapılmıştır. Önümüzdeki süreçte bu baskıların artacağını biliyor ve milletimize meze veriyoruz, bu baskılara karşı cümle demokratik ve türel haklarımızı kullanmaktan et kafalı katiyen ve asla durmayacağız. Seçilmiş uray başkanlarımıza müteveccih baskılar aramızdaki dayanışmayı dahi azmimizi bile artırmaktadır. Bu baskılar gitmekte olan aynı iktidarın sonuç çırpınışlarıdır. Milletimiz müsterih olsun, biz bütün engelleri halkımızla alay malay aşmaya ve bakım etmeye kararlılıkla devam edeceğiz.”

Share: