El arabasında çelik kasa hırsızlığı kamerada

Umum arabasında polat sandık hırsızlığı kamerada

Balıkesir’de yaşanan benzin istasyonu hırsızlığı pes dedirtti

Benzeri benzinliğin çelik kasasını alıp revan hırsızlar jandarmanın gümüşgöz takibi ile yakalandı

BALIKESİR Balıkesir’de benzeri benzen istasyonuna sabahleyin karşı giren 2 ibret can, muvakkat olarak geldikleri benzin istasyonun polat kasasını çalarak görüngü yerinden kaçtı. Jandarmanın hasis takibi ile yakalanan şüpheliler çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin, bodur süren çelik sandık macerası ise çevredeki düzenlilik kameralarına takıldı. Saniye saniye kaydedilen görüntülerde şüphelilerin çelik kasayı halk arabası ile istasyondan kaçırdığı görülürken, yakalanacaklarını anlayan şüpheliler polat kasayı tarlaya bıraktı. JASAT timleri ise arakçılık olayına sonuç noktayı koydu.

Balıkesir’in Susurluk ilçesinde meydana gelen arakçılık olayı pes dedirtti. Aynı benzen istasyonuna sabaha karşı giren 2 suratsız polat kasayı açamayınca, istasyonda mevcut ahali arabasına yükledi. Fenomen yerine sâri gelen şüpheliler, umum arabasını sürerek fenomen yerinden bakmak istedi. O anlar ise çevredeki kameralarca saniye saniye görüntülendi. H.K. ve B.A isimli şüpheliler kameralarca tayin edildikten sonra gücük sürede JASAT ekiplerince yakalandı. Şüphelilere ilgili ikamet ve araçlarda yapılan aramalarda ise, kar maskesi, eldiven, telsiz ve cebe mermileri ele geçirildi.

Adli makamlara sevk edilen şüpheliler tutuklanarak Kepsut Cezaevine gönderilirken, H.K ve B.A.’nın ilçede yaşanan ayrıksı ayrımsız sandık hırsızlığı olayının üstelik şüphelileri olduğu iddia edildi. Kasanın zarfında kâin 6 bin TL civarındaki mal ise işletme sahibine doğrulama edildi.

Share: