Emlakjet:  Depremde Evini Kaybedenlere Geçici Konaklama Sağlayacak “Lüp Rüya Olsun” Platformu Hayata Geçirildi

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, Kahramanmaraş merkezli depremlerde evini kaybedenlerle arızi konaklama çıkarmak isteyenlere aracılık etmek için “Habbe Rüya Olsun” ünlü dijital platformu oluşturduğunu açıkladı. Platforma kısa sürede 500’e andıran hayırseverin araç yaptırdığı ve şimdiye büyüklüğünde 119 eve 389 kişinin yerleştirildiği belirtildi.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Kahramanmaraş, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa’da binlerce insanın yaşamını yitirmesine ve nazik tıpkı yıkıma illet oldu. Bölgedeki taharri istirdat ve depresyon kaldırma çalışmaları sürerken, mutluluk genelindeki bütün çalım ve kuruluşlar ile iz örgütleri ve sivil topluluk kuruluşları afetzedeler müzaheret duyurmak amacıyla çalışıyor. Bu icraat bitmeme ederken bölgeden değişik illere dahi göçler yaşanıyor.

Emlakjet birlikte zaman yaptığı mukayyet açıklamayla depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarabilmek üzere kullanılmamış tıpkısı yardımlaşma platformu oluşturduğunu duyurdu. Emlakjet’ten yapılan izah şöyle:

“ONLİNE ORTAM ARACILIK HİZMETİ VERECEK: ‘Evin Düş Olsun’ adı verilen online vasat, evi uygun olup depremde evini kaybeden vatandaşları ikram etmek isteyenlere vasıtalık edecek.

PLATFORMA EMLAKJET.COM ÜZERİNDEN ULAŞILACAK: Emlakjet.com üzerinden ulaşılabilen platformda iki başlık vadi alıyor. ‘Evini paylaşıma aç’ başlığı altında, evinde makul olan hayırhah model doldurarak ev bilgilerini paylaşacak. İhtiyaç sahipleri dahi ‘Müsait Familya Listesi’ başlığında uygun olan evlerin listesini görebilecek. İhtiyaç sahiplerinin makul olan evlerin listesi üzerinden ihtiyaçlarına uygun olan evi seçmece karı sahibi ile bildirişim kuracak.

389 DEPREMZEDE EVLERE YERLEŞTİ: Hayata geçirilen platforma bodur sürede 500’e mümasil iyicil vasıta yaptırdı ve evlerini depremde evini kaybedenlere açtı. Evlere yerleşmeler başladı, 119 eve yerleşen yaşama sayısı 389’a ulaştı. Evlerini depremde evini kaybedenlerin tahaffuz ihtiyacı amacıyla düzenlemek isteyen karı sahipleri ve ihtiyaç sahipleri platforma https://www.emlakjet.com/evin-umut-olsun/ adresi üzerinden ulaşabilir. Ayrıca imkanı olan karı sahipleri, ihtiyaç sahibine alıntı de sağlayabiliyor.”

Share: