Emniyetli gidiş geliş için koordine

“Emniyetli Gidiş Geliş, Emin Tarım” Sempozyumu ve “Tedbir Aldatma, Hayatta Laf” İşbirliği Protokolü Video Konferans Sistemi (VKS) Eş Güdümlü Toplantısı Malatya’üstelik üstelik gerçekleştirildi.

Uyanık Umumi Komutanlığı vasıtasıyla Ankara Beştepe’de planlı “Güvenli Trafik, Emniyetli Tarım” Sempozyumu ve “Tedbir Şike, Hayatta Kal” İş Birliği Protokolü çerçevesinde Malatya İl Uyanık Komutanlığı derinti salonundan VKS ile ortaklık sağlandı.

Toplantıya, Ilbay Hulusi Delice, İl Güllabi Komutanı Güllabi Kıdemli Miralay Ercan Kızıl, İl Güven Müdürü Ercan Dağdeviren, Açıkgöz ve Güvenlik birimlerinin sorumlu amirleri ve ilişik çalım müdürleri katıldı.

Toplantıda, kırsal alanlar ve kırsal yollarda vahim namına meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi ve azaltılmasına müteveccih olarak yapılacaklar ele alındı.

Toplantıda antrparantez, kırsal bölge koşulları ve tarımsal üretim faaliyetleriyle münasebetli trafik kazalarının azaltılması ve önlenmesine yönelik ilmî, ustalık ve uygulayıcılar düzeyinde değerlendirmelerde bulunulması ve çözüm önerileri geliştirilmesi,

Bakanlıklar, üniversiteler, sektörel kuruluşlar, STK’lar ve gidiş geliş kolluğu arasında işbirliğinin geliştirilmesi, Karayolu Trafik Güvenliği Gösteri Planlarına dahil edilmesine gerekseme duyulan bakir performans göstergelerinin değerlendirilmesi, Akademik tetkikat için eskimemiş alanlar ve konulara altyapı oluşturulması, Tarımsal işgücünün gidiş geliş güvenliği ile hareket sağlığı ve güvenliğine yönelik mevzuat değişikliği ihtiyaçlarının değerlendirilmesi, Zirai faaliyetlerle münasebetli gidiş geliş kazalarının azaltılmasına yönelik denetleme, eğitim ve kampanyaların sürekli ve sürdürülebilir hale getirilmesi konuları görüşülerek karara bağlanıldı. – MALATYA

Share: