Enkazdan yanık kurtuldu, eşi ve oğlunun cenazesine katıldı

HATAY’üstelik depremde yıkılan evlerinde göçük altında eşkâl hayatını kaybeden Bitirmiş Gedikli Üstçavuş Emrah Kumarhane (33) ve 1 yaşındaki oğlu Mehmet Düş Zeki, memleketleri Çankırı’dahi toprağa verildi. Enkazdan çorlu kurtulan Binnur Bitirim, eşi ve oğlunun cenaze töreninde yaş döktü.

Uyanık Astsubay Üstçavuş Emrah Zeki, Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’dahi yıkılan evlerinin enkazında eşi ve 2 çocuğuyla yatık kaldı. Emrah Yaman ve 1 yaşındaki oğlu Mehmet Umut Yaman’ın cansız bedenlerine ulaşılırken, eşi Binnur ve 2,5 yaşındaki kızı Zahide Kumarhane ise gaileli kurtarıldı.

Emrah Kumarhane ve oğlu Mehmet Umut’un cenazeleri, memleketi Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki Çakırlar köyüne getirildi. Burada planlı törene, kolu ve bacağından yaralanıp, tedavisinin arkası sıra taburcu edilen Binnur Yaman dahi katıldı. Törende Emrah Kumarhane’ın ailesi ile Ilbay Yardımcısı Recep Yüksel, Çankırı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Balaban üstelik düzlük aldı.

Emrah Bitirim ve oğlunun Türk bayraklarına sarılı tabutları askerlerin omzunda cami avlusuna getirildi. Yakınları ve karı askerlerin yardımıyla zorlukla yürüyen Binnur Kumarhane, detaylı süre yaş döktü. Zorlukla ayakta duran Binnur Kumarhane’ı, yakınları teskin etmeye çalıştı. Ata ve oğlunun cenazesi, cenaze namazının peşi sıra Çakırlar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Share: