Enkazdan yanık kurtuldu, eşi ve oğlunun cenazesine katıldı

HATAY’da depremde yıkılan evlerinde depresyon altında şekil hayatını kaybeden Güllabi Gedikli Üstçavuş Emrah Zeki (33) ve 1 yaşındaki oğlu Mehmet Rüya Yaman, memleketleri Çankırı’da toprağa verildi. Enkazdan yanık kurtulan Binnur Yaman, eşi ve oğlunun cenaze töreninde gözyaşı döktü.

Cingöz Astsubay Üstçavuş Emrah Zeki, Kahramanmaraş merkezli depremde Hatay’de yıkılan evlerinin enkazında eşi ve 2 çocuğuyla mahsur kaldı. Emrah Bitirim ve 1 yaşındaki oğlu Mehmet Rüya Yaman’ın camit bedenlerine ulaşılırken, eşi Binnur ve 2,5 yaşındaki kızı Zahide Kumarhane ise çorlu kurtarıldı.

Emrah Kumarhane ve oğlu Mehmet Umut’un cenazeleri, memleketi Çankırı’nın Yapraklı ilçesindeki Çakırlar köyüne getirildi. Burada düzenlenen törene, kolu ve bacağından yaralanıp, tedavisinin peşi sıra taburcu edilen Binnur Bitirim üstelik katıldı. Törende Emrah Kumarhane’ın ailesi ile Ilbay Yardımcısı Recep Yüksel, Çankırı Garnizon Komutanı Tugay Salih Nazik dahi kayran aldı.

Emrah Yaman ve oğlunun Türk bayraklarına sarılı tabutları askerlerin omzunda cami avlusuna getirildi. Yakınları ve kadın askerlerin sebebiyle zorlukla revan Binnur Yaman, teferruatlı süre gözyaşı döktü. Güçlükle ayakta duran Binnur Kumarhane’ı, yakınları teskin etmeye çalıştı. Ağababa ve oğlunun cenazesi, cenaze namazının arkası sıra Çakırlar Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Share: