Erbakan: Masa başındakiler ve sandık başındakilerin oyununu bozacağız

YENİDEN Refah Partisi Umumi Başkan Dr. Fatih Erbakan, partisinin Van ülke kongresine katıldı. Erbakan, “Baştan Bol Bolamat Partisi olarak evveli Erbakan hocamızın yaptığı kabil masa başındakiler ve kasa başındakilerin oyununu bozacağız” dedi.

Partisinin İl Kongresine akmak amacıyla Van’a gelen Yeniden Bol Bolamat Partisi lideri Fatih Erbakan, Ferit Melen Havalimanında partililer tarafından karşılandı. Erbakan, burada miftah konvoyu ile kongrenin yapılacağı site merkezindeki otele geldi. Kongrede Van İl Başkanlığına Göksel Yarız seçildi. İktidar ile tehalüf partileri arasında cidal olduğunu belirten Erbakan, “Hepiniz kayıkçı kavgasını haddinden fazla evire çevire izliyorsunuz. Benzeri tarafta sandık başındakiler, farklı tarafta de masa başındakiler. Güya birbirlerinden ayrımsız farkları varmış üzere kör dövüşü yapıyorlar ve kayıkçı kavgasını bitmeme ettiriyorlar. Milli kuruntu on paralık yokmuş kabil davranıyorlar. Varsa yoksa masa başındakiler ile kasa başındakiler. İktidarı destekliyorsan sandık başındakilere gideceksin, muhalefeti destekliyorsan masa başındakilere gideceksin. Vatandaşa, seçmene başka tıpkısı mütenavip veya dalgalı göstermiyorlar. Biz Yeniden Bol Bolamat Partisi, milli düşünce yerine ne masa başındakilerle ne de kasa başındakilerle birlikteyiz. Bu milletin önüne konulan masa başındakiler ve sandık başındakiler oyununu biz bozacağız Allah’ın izniyle. Masa başındakilerin benzeri kısmı SELIM Fırka içerisinde 10 seneden aşkın bulundu. Dışişleri Bakanlığı, Hazne ve Maliye Bakanlığı, ekonomiden mesul oran bakanlığı, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı gibi yer eleştiri bakanlıklarda 10 seneden fazla süre bu arada görev yaptılar. Bu ülkeyi gelişigüzel borçlandırdılar, milyarlarca doları faize birlikte verdiler. Bu ülkenin bu devletin varlıklarını gelişigüzel satıp bulunmayan ettiler. Geçenlerde bir tanesi satışlarla ilişkin etken yayında yöntemsizlik iddasında bulundu. Sonra baktılar kim o usulsüz dediği ihalenin tarihinde o iddiayı fail can üstelik kabinede bakanlar kurulunda ayrımsız bakan yerine bulunuyor. Acun kadar devletin, milletin varlıkları satılırken, onlarda bunun altında imzası olan o hükümetlerde icra vekili olan kimseler. Zengini henüz varlıklı, fakiri henüz zavallı işleyen Kemal Alperen iktisat modelini senelerce alay malay uyguladılar. Ekincilik ve hayvancılığı gelişigüzel bitirdiler. Irak’ın, Libya’nın, Suriye’nin bu kuzuluk gelmesinde bilcümle birlikte hisse sahibiler. Altında Başvekil, Dışişleri Bakanı kendisine altında imzaları var. Demincek çıkmışlar hep bu gerçeklerin karşısında diyorlar ki ‘Türkiye’yi biz kurtaralım’. Mademki kurtaracaktın 10 seneden fazla iktidarda genişlik eleştiri görevlerde bulunurken bunu yapsaydın” dedi.

CHP ve İstanbul Büyükşehir Belediyesini bile eleştiren Erbakan şöyle konuştu:

“Peki masanın değişik tarafında hangi var? Gayrı tarafında meşhur hepinizin bildiği CHP var. 28 Şubat’ın yer ateşli savunucularından. Ayasofya’nın cami olmasına üzülen. İstanbul sözleşmesinin hayranı. Kişi öğür içerisinde LGBT komisyonu kuran. ‘Biz nüfuz olursak LGBT’li atılmak dezavantaj olmaktan çıkacak’ diyen. 1989 yılından 1994 yılına kadar Türkiye’deki umum belediyeleri alıp, bozuk edip, eline yüzüne bulaştıran. Şu anda da İstanbul Büyükşehir Belediyesini borca ve faize batırdı. İktidara kızıyor, ‘yüzdelik 8.60 dolar faizi ile dolar vecibe alıyorsun, böyle öz mi olur’ diyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bugün yüzde 10 buçuk dolar faizi ile dolar takanak alıyor. O faizi dahi ödemek üzere ulaşıma ve uray hizmetlerine remiks yapıyor. İşte bilcümle bu sebeplerden ortalık masa başındakilerden bu millete tıpkı faydalı gelmez. Bu gerçeği çokça iyi biliyoruz. İnşallah Yeniden Zenginlik Partisi yerine tıpı tıpına evvelden Erbakan hocamızın yaptığı kabil masa başındakiler ve sandık başındakiler oyununu bozacağız milli görüşü iktidara taşıyacağız.”Share: