Erdek’te “Sağlık evi ağzı sıkı” filminin çekimleri sürüyor

Balıkesir’in Erdek ilçesinde “Yaşayış Evi Ağzı Pek” çekimleri sürüyor

Ağırlıklı olarak eski Bandırma-Erdek karayolu yanındaki “Konak Otopark”ta çekilen filmle ilişik namına yönetmen Emre Bozkurt, başrol oyuncusu ve filmin yapımcılarından Erdekli Düş Yürüten ve ünlü ıra oyuncusu Meral Konrat düşüncelerini açıkladılar. Oyuncu Meral Konrat, konferans yaşamında ilk defa bire bir “ruh bilimsel gerginlik” filminde cila aldığını belirterek, “Zihayat bir direktör ve ongun tıpkı ekiple çalışıyoruz. Ortaya patırtılı getirecek benzeri film çıkacağını umuyorum” dedi.

Türk sinemasının çok gani ayrımsız çizgide olduğuna dikkati calip Konrat, şunları söyledi: “Türk sinemasında çokça iyi filmler yapılıyor. Çaplı oyuncularımız ve dolgunca yönetmenlerimiz var. beraber göstergeç dizilerimiz, kimi zaman 2,5 saatlik bölümler yerine yayınlansa de çokça başarılı. Antrparantez dar dışına da satılıyor.” Konrat, sinemanın yanında birçok temsil oyununda düz aldığının hatırlatılarak, “Sinema mı, tiyatro mu sizi elan fazla etkiliyor?” şeklindeki soruya, “Beyaz Perde üstelik, tiyatro birlikte çok dörtköşe. İnsan elbette kim çocuklarını fark edemezse, ben dahi bu konuda benzeri tercih yapamam” yanıtını verdi.

Filmin yönetmeni Emre Bozkurt da, haddinden fazla gani ayrımsız ekiple, düzenli ayrımsız mücahede yaptıklarına işaret ederek, şunları aktardı:

“Erdek’te, sekiz günce ayrımsız emek süremiz olacak. Haddinden Fazla mebzul ve ahenkli benzeri ekiple çalışıyoruz. Setimizde benzeri eş ortamı var. Filmin, gücük ay ayında gösterime gireceğini düşünüyoruz. Filmimizin oynayacağı salonlar üzerine lüzumlu anlaşmaları yaptık. Buradaki çekimlerimizin serencam gününde ise ayrımsız basın lansmanı(tanıtımı) yapacağız.”

Senaryosunu yönetmen Emre Bozkurt ve Murat Güleç’in yaptığı “Hayat Evi Ağzı Pek”un başrol oyuncusu Umut Örümcek da filmde, Erdek’te yaşayıp, işinden kıvançlı olmayan tıpkısı yerli gazeteciyi canlandırdığını belirterek, “İyi tıpkı mesai içindeyiz. Böylece hepimizin yüzünü güldüren, sinemaseverlerin zevk ve samimi izleyeceği bir filmin ortaya çıkacağına inanıyorum” dedi. – BALIKESİR

Share: