Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na Adana’daki kumluk hastanesi üzerinden yüklendi: Çadırdan şifahane tamam mu? Bay Kemal’e sorarsan peki

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan Etlik Kent Hastanesi açılışında konuştu. Erdoğan, “Etlik Şehir Hastanesi’nin bünyesindeki 8 sayrılarevi ile keyif devrimimizin sembollerinden biri adına görüyoruz. 691’i ağır hizmet girmek üzere 4 bini aşkın akak kapasitesi, 125 ameliyathanesi, laboratuvarı, araştırı merkezi ile bu dev sayrılarevi adeta tıpkı afiyet şehri hüviyetindedir.” dedi.

“EDEPSIZCE AÇILIŞINI YAPMAYA GİTTİ”

Konuşmasının bire bir bölümünde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na birlikte yüklenen Erdoğan, “Ihtilaf çoğu yalanlarla bu eserlere balçık atmaya çalışsa da kent hastaneleri modeli bugün stabil çokça büyüklük tarafından yakından izleniyor. Bay Kemal’den bu ülkeye yararlı dirimsel mi? Gelmez. SSK’nın başında sen hangi yaptın kim bu ülkede sen ne yapacaksın? Hangi yaptı bu CHP? Adana’da münhal, şehir hastanesi diyerek benim milletime kasmaya çalıştılar. Terbiyesizce, yüzlü yüzlü Erkek Kemal oranın açılışını yapmaya gitti. Çadırdan sayrılarevi peki mu? Mösyö Kemal’e sorarsan evet. Bugün acun ile rekabet edecek seviyedeki hastanelerimizde becerileri ile herkesçe takdir edilen doktorlarımızla, altyapımızla, kalifiye personelimize sağlığın toptan yıldızı haline geldik. Bu gemi yükünü almış, rotasına girmiş ve menziline akıllıcasına gitmektedir. Ülkemizin esenlik alanındaki kazanımlarına tahrip getirecek tek olumsuzluğa müsaade veremeyiz. Kent hastanelerimizin züğürt memnuniyetini yükseltmekten herhangi bir konuya kadar hangi gerekiyorsa yapacağız. Seçkin site hastanemizi birer bellik haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Hayalim yerine gördüğüm kent hastanelerinin herhangi bir birini, değme aşamasını bizzat izlem ettim. 20’inci eserimizi bugün sunmaktan balaban çalım ve mutluluk duyuyorum. Türkiye zaman 20’nci şehir hastanesine bile kavuştu. Hala inşası süren 13, proje aşamasındaki 2 site hastanemiz ile bu sayıyı 35’e çıkaracağız. Bir bölümsel kamu hususi ortaklığı, bire bir kısmı ise genel bütçeden yapılıyor. Milletimize bildirme aceleci hizmeti verecek şekilde çalışmalarımızı yapıyoruz.

“MARKALAŞMA SÜRECİNİ HIZLANDIRACAĞIZ”

Seçkin şehir hastanemizi, millî ve arsıulusal düzeyde birer işaret haline getireceğiz Esenlik ordumuza katılan rastgele doktorumuzu, asistanımızı, hocamızı akademik heykel ve zat hakları bakımından destekleyerek markalaşma sürecini hızlandıracağız. Gençlerimize bırakacağımız genişlik mefret bırakıt hayallerini gerçeğe dönüştürecek ruhu aşılamaktır. Gençlerimizin bambaşka ülkelerdeki hiçbir şeye gıptayla bakamayacakları bire bir Türkiye inşa edene kadar bize durmak, tereddüt etmek bulunmayan. Türkiye’nin kaybetmeyi göze algı bir tane bire bir evladı yoktur. Her insanımız potansiyeli, enerjisi ile bizim üzere değerlidir, kıymetlidir. On Paralık kimsenin bu seçkin hazineyi elimizden almasına şevk göstermeyeceğiz. Türkiye çekinmezlik ve geçim adası namına değişik ülkelerden ayrışmaktadır. Özlük eksiklerimize, kusurlarımıza hayıflanan aynı ittifak vardı. Ülkemizi ayrılma edenlerin istikametlerini batıya çevirmeleri de tarihimizdeki yerini almıştır.

“YAŞADIĞIMIZ TOPRAKLARIN KIYMETİNİ İYİ BİLMELİYİZ”

Akıbet dönemde sosyal medyada mütekâmil talih güzellemeleri yapıldığını, gençlerimizin bilinçaltlarına buralara gidilmesi gerektiği fikrinin aşılamaya çalışıldığını görüyoruz. Türkiye’yi böyle göstermeye çalışanlar, ülkenin bu arkaç gelmesi için temas makule sinsiliği yapanlardır. Rum, asırlardır gelişigüzel istikametten gelen mazlum ve mağdurların insan vasıflarıyla akseptans gördüğü ihtimal birlikte tek coğrafyadır. Zaman de dünyanın dört bir yanından gelenleri mihman ediyoruz. Bu topraklara yönelen dizge bize haddinden fazla mehabetli tıpkısı mülahaza veriyor. Yaşadığımız toprakların kıymetini çok dolgunca bilmeliyiz. Bibi başka ülkelerin, toplumların güzellemesini yapanların gayesi bize büyüklük etmek değil, toplumsal yapımızı çökertmektir.

Özellikle kâmilen henüz mebzul arabaya atlamak, henüz yıpranmamış telefon alabilmek, artık konsere gidebilmek için apayrı ülkelerin kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz. Böyle hevesle yola çıkanların sığınacakları bire bir ev, sosyal yapı bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı tahmin edebiliyoruz. Değme eskimemiş akse, değme yeni kargaşa insanların tıpkısı kısmına bakım eden asayiş ve zenginlik düzeyini sarsmaya bitmeme edecektir. Kişi gücümüze, potansiyelimize inanarak, dayanarak bu iri dönüşümü genişlik ez sıkıntıyla atlatacağız.”Share: