Erdoğan: Tabipler Birliği Başkanı ile İlgili Mahkeme Kararı Harekete Geçmiştir.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, “Sınır Dışı operasyonlara bühtan atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilişkin şiddet harekete geçmiştir. Ayrıca bu ismin üstünde bile çalışmalarımızı yürütecek, gerekirse yasalı düzenlemeyle bu ismin da değiştirilmesini sağlayacağız… Bu çerçevede ilişik bakanlarımıza, Tabipler Birliği başta başlamak amacıyla, iz örgütlerinde yeni tıpkı yapıya geçilmesine müteveccih mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yapılan ve yaklaşık dört saat süren bakanlar kurulu toplantısının peşi sıra açıklamalarda bulundu. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“YAŞANAN KAZAYLA İLGİLİ İŞ GÜVENLİĞİNDEN TEKNİK EKSİKLİKLERE KADAR HER ÖZDEK ARAŞTIRILIYOR”

“Amasra ilçesinde kömür ocağında meydana gelen patlamada 41 kardeşimizi şehit verdik. Devrisi periyot hem bölgeyi ziyaret ettik, şehitlerimizin cenazelerine katıldık… Bartın’daki ayrımsız kazaların önüne artırmak üzere bölgede madenciliğe özel çığır lisesi açılış projesi bulunuyor. Yaşanan kazayla ilgilendiren gelişim güvenliğinden teknik eksikliklere büyüklüğünde değme madde araştırılıyor. Ortaya çıkacak sonuçlara bakarak gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

“AZERBAYCAN-TÜRKİYE ÜNİVERSİTESİ’NİN AHDİ TEMELLERİNİ ATTIK”

Tahminî 20 bin muhtarımızın katılımı ile Ankara Muhtarlar Evi’nin açılışını gerçekleştirdik. Perşembe haset Azerbaycan’a anbean işgalden kurtarılan bölgede düz yazı edilen Zengilan Havalimanı’nın açılışını kardeşim İlham Aliyev’le yaptık. İlişkilerimizin tapusu niteliğindeki Şuşa Beyannamesi’ni saika hızıyla meclislerimizden geçirerek yeni dönemi tescil ettik. Fuzuli ve Zengilan havalimanlarını, bölgenin gelişmesi ve kalkınması itibarıyla stratejik hamleler namına görüyoruz. Bölgeye faaliyet getirecek aynı özge etap olan mayınların temizlenmesi projemizi tesri kararı aldık. Eğitimde Maarif Vakfı okullarının resmi küşat törenini Bakü’birlikte yapmakla kalmadık, Azerbaycan- Türkiye Üniversitesi’nin ahdi temellerini atma noktasına geldik.

“CUMA NAMAZI HASET, VİZYON BELGEMİZİN TANITIM TÖRENİNİ ANKARA KAPALI SPOR SALONU’NDA YAPACAĞIZ”

Yarın, Cumhuriyet Altını tarihinin yer nazik basamak, hisse senedi yeri ve yer projesinin geçmiş esas atma törenini gerçekleştireceğiz. Cuma haset, sağgörü belgemizin lansman törenini Ankara Sınırlı Spor Salonu’nda yapacağız. Cumartesi haset, Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan indirme törenine katılacağız. Teşrinisani ayında, Endonezya’da, Bali’bile yapılacak olan benzeri kol sınırlı dışı programımız olacak. Önümüzdeki sene vasıl olacağımız Cumhuriyet Altını’imizin 100. yılına büyük heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz. Ülkemizin ve medeniyetimizin birlik kazanımları üstünde yükselteceğimiz Türkiye Yüzyılı vizyonu, bakir nesillere bırakacağımız sunu şişman mirasımız olacaktır. Bu atılımı, dünyanın tarihi transformasyon yaşadığı dönemde hayata geçiriyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI HEDEFİMİZ, ELDEN MİLLETİMİZİN REFAHINI TERFI, ÜLKEMİZİ BÖLGESEL VE KÜRESEL KIRICI HALİNE GETİRME GAYESİNİ TAŞIMIYOR”

Türkiye’nin ortamında bulunduğu süreç; politik, kazançlı, toplumsal ve kültürel gelişmeleriyle dünyadaki olan bitenlerden ayrı değildir. İnşallah bu dönemde da dünyamız, parıltılı kavramların ambalajı ortamında önümüze getirilen, âdem fıtratını nakzen baştan felaketin eşiğine getirilen sapkın hezeyanlardan kurtarılacaktır. Türkiye Yüzyılı hedefimiz, hoppadak milletimizin refahını yükselme, ülkemizi lehçe ve global vahim haline getirme gayesini taşımıyor. İnanç, kültür uygarlık köklerini baştan canlandırma edeceğimiz tıpkısı adımdır. Elkızı, Türkiye Yüzyılı’nı, geçtiğimiz 20 yılda hayata geçirdiğimiz el erki ve kalkınma altyapısı konusunda inşa edelim.

“330 AİLE DESTEK MERKEZİ SAYIMIZI 656’YA, 47 TOPLUMSAL DAYANIŞMA MERKEZİNİ 116’YA ÇIKARIYORUZ”

Büyüğü ile annesiyle, çocuğuyla bilcümle kendisine ailenin tamamını koruyacak, gözetecek, güçlendirecek çalışmalara ağırbaşlılık veriyoruz. Aileye yönelik hizmetlerimizi genişletmeye müteharrik kullanılmamış aynı adımın müjdesini kabullenmek istiyorum. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza müteveccih Ev Bindi Merkezleri ve Toplumsal Tesanüt Merkezleri var. Kadınlarımızı doğurucu hale getirmeyi, çocuklarımızın dosdoğru hisse senedi göstermeye dönük faaliyetler sürdürülüyor. Karı hangi kadar zihayat olursa tam aileyi ayakta tutmakta kalburüstü olacaktır. Akıbet dönemde sülale yapımızı yıkmaya müteveccih tehditlere cebin aldığımız tedbirleri, bu merkezleri güçlendirerek tahkim ediyoruz. 330 Aile Destek Merkezi sayımızı 656’ya, 47 toplumsal el birliği merkezini 116’ya çıkarıyoruz. Önceliği Şarki ve Güneydoğu Anadolu’yu veriyoruz. 1,2 bilyon liralık kaynak ayırdık.

“İLGİLİ BAKANLARIMIZA, TABİPLER BİRLİĞİ BAŞTA GIRMEK AMACIYLA, PATIKA ÖRGÜTLERİNDE YENİ YAPIYA GEÇİLMESİNE YÖNELİK MEVZUAT ÇALIŞMALARININ HIZLANDIRILMASI TALİMATINI VERDİK”

Hudut Dışı operasyonlara bühtan atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili hâkimiyet harekete geçmiştir. Ayrıca bu ismin üzerinde dahi çalışmalarımızı yürütecek, gerekirse yasalı düzenlemeyle bu ismin de değiştirilmesini sağlayacağız. Yıldırı örgütünün diliyle konuşarak ülkesine ve ordusuna sefihane iftira eden böyle tıpkı şahsın adının Türk’le ile başlayan kurumun başında olmasının milletimizin beherglas ferdini erinçsiz ettiğine inanıyorum. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’mızın yürüttüğü soruşturmanın sonuçlarına ve mahkemelerin vereceği kararlara bakarak hem bu kişiyle hem de bu kurumla ilgili müstelzim adımlar atılacaktır. Bu çerçevede ilgili bakanlarımıza, Tabipler Birliği başta gelmek için, iz örgütlerinde kullanılmamış bire bir yapıya geçilmesine müteveccih mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatını verdik. Iz örgütlerini ideolojik saplantılarının borazanı haline getiren yıldırı örgütü destekçilerini buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına makul faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız.”

Share: