Erkut Çelebi: “TTSO’nun itibarını zedeleyecek anlatım ve davranışlardan ırak durulmalı”

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkan adayı Erkut Çelebi, seçime günler kaldığını belirterek, “Seçimin sonucundan çıktı inanın ki Trabzon’un Tecim ve Uran Odası’na yerinde tıpkı intihap olmasını arzuluyoruz” dedi.

Trabzon Tecim ve Endüstri Odası’nda 22 Teşrinievvel Cumartesi haset gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde komutan adayı Erkut Çelebi açıklamalarda bulundu. Çelebi, seçme sürecinde herkesin hususi hassaslık göstermesini atlaya zıplaya, “Seçme sürecinde yapılanlar, yapılmayanlar ve projeler konuşulur. Müsvedde politikası kimseye yarar sağlamaz. Trabzon’a yakışır, Türkiye’ye örnek olacak aynı seçme gerçekleştirelim” çağrısında bulundu.

Çelebi, yola huruç gayelerinin Trabzon’da birlikte dinç tıpkı TTSO yönetimi bina etmek olduğunun altını çizerek, “3 yıldır tıpkısı mesai içerisindeyiz. Biricik biricik, bazı üyelerimizi görüşme ederek, bazen üyelerimizle telefonla konuşarak, kimi üyelerimizin bizleri ziyareti ile odamızın mevcut projelerine neler katacağız noktasında istişareler yapıyoruz. TTSO’nun elan yaşayan, daha ortaklaşa, henüz kombinasyon, henüz doğurucu, daha hararetli ve Trabzon’un parçalanmamış dinamikleriyle istişareli aynı şekilde başarıyı zahir sağlarız bunu düşünüyoruz. Bundan Sonra seçime günler kaldı. Seçimin sonucundan çıktı inanın kim Trabzon’un Ticaret ve Sanayi Odası’na yakışır benzeri seçim olmasını arzuluyoruz” şeklinde konuştu.

Turuncu cetvel namına “cıvıl cıvıl Trabzon” mottosuyla yola çıktıklarını dile getiren Çelebi, “Bizimle bu arada yürüyen arkadaşlarımıza yapılan kubat, düzeysiz ve hile söylemler olduğu kulağımıza geliyor. Başta söyleyeyim tığ kimsenin çirkinliği süresince olmayacağız, kimesne bizi hakeza ayrımsız ortama çekmeye çalışmasın. Fikir için, destek uğruna odamızın itibarını kimsenin bozmaya hakkı yoktur. Trabzon’umuza, şehrimizin ticaretçisine, sanayicisine reva aynı intihap olması tamlık üyelerimize ve makamlara namzet olan arkadaşlarımızdan ricamızdır. Birlikteliğimizle şehirde fena hâlde aynı albeni oluşturduk, güzel tıpkısı kampanya yürütüyoruz, adaylar arasında lezzetli tıpkı rekabet var. Kazanırız, kaybederiz bunu Allah’tan ayrıksı kimse bilemez. Amma iyilikle bu süreci atlatalım, kazanan TTSO olsun, kazanan Trabzon olsun, kazanan Türkiye olsun. Bu his ve düşüncelerimle bize bindi veren, verecek olan yahut karşımızda olan temas üyemizi genişlik evire çevire dileklerimle selamlıyorum” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: