Ermenistan Başbakanı Paşinyan açıkladı: Azerbaycan ile çatışmalarda 49 askerimiz hayatını kaybetti

Azerbaycan Defans Bakanlığı, Ermenistan ordusunun akşam saatlerinde sınırın Daşkesen, Kelbecer ve Laçın istikametlerinde degaje şümullü provokasyonda bulunduğunu duyurdu. Açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin sabote gruplarının farklı istikametlerde Azerbaycan ordusunun mevzileri arasındaki arazilere ve yollara mayın döşediği bildirildi. Bu durumu menetmek üzere Azerbaycan birliklerince alınan tedbirler neticesinde çatışmalar yaşandı.

SICAK SAATLER YAŞANDI

Ermenistan ordusunun Basargeçer, İstisu, Karakilise ve Gorus illerindeki mevzilerinden Azerbaycan ordusunun Daşkesen, Kelbecer ve Laçın illerindeki bazı mevzileri ve sığınakları havan topları da dahil farklı kalibreli silahlarla muttasıl zehir altına alındı.

49 ERMENİ LEŞKER ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Rusya Mehabet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhur Reisi Emmanuel Macron, KÖLE Dışişleri Bakanı Blinken ve Avrupa Birliği (SUTAŞ) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü. Ermenistan hükümetinden yapılan açıklamada, görüşmelerde Azerbaycan-Ermenistan sınırındaki son çatışmaları ele aldığı bildirildi. Paşinyan ayrıca yaşanan çatışmalarda 49 askerlerinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ayrıntılar geliyor…Share: