Erol Dok Parkı Keçiören’de açıldı

Keçiören Belediyesi yoluyla ilçedeki Şehit Kubilay Mahallesi’ne düz yazı edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Keçiören Belediyesi eliyle ilçedeki Şehit Kubilay Mahallesi’hangi inşa edilen Erol Dok Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Milli Savunma Vekil Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Eşkal Valisi Davut Haner, SELIM Tümen Ankara Saylav Zeynep Talih, Gazi Üniversitesi Rektörü Musa Kader, TOBB Üniversitesi Rektörü Yusuf Sarınay, Sevgili Ocakları Bozuk Umumi Başkanı 20. Zaman BBP Çorum Saylav Hasan Edvar, Gazi Mustafa Eksiksizlik Mesleksel ve Çevresel Hastalıklar Hastanesi Başhekimi Maksat Baht, AK Fırka Keçiören İlçe Başkanı Galebe Çoktan, Erol Dok’un ailesi, STK ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri katıldı. Park Yeri açılışında enformasyon işleyen Keçiören Şehremini Turgut Altınok, “Erol Dok kardeşimizi geçen yıl kaybettik. Mekanı behişt olsun. Tıpkı fani bir de payidar alem vardır. Felek denen bire bir çizgimiz var. Rabbim ne yazdıysa ondan öte kez yok. Fani alemden baki aleme giderken güzel ayrımsız ses tasarruf etmek çok mehabetli” dedi.

Konuşmasında Erol Dok’un devletine ve milletine tutkun bir dirim sürdüğünü belirten Altınok, şunları dile getirdi:

“Biz bu milletin evlatlarıyız. Yavru yaşta mücadeleye başladık. Vatanımız, devletimiz, bayrağımız ve dinimiz, dedik. Kapanca-ı hilal diye bilcümle insanlığa hizmetti gayemiz. Bizim neslimiz güçlük, çileler çekti. Zindanlarda yattı. ah vah demedi. Vatanımıza, milletimize canımız feda dedik, ön, umu ve ileri beklentisi olmadan bakım ettik. Zaman seçkin alanda yetişimiz, ülkesine, devletine, dinine, mili ve manevi değerlerine sadık çocuk var. Değer ödendi ama o yavru ve onların çocukları yetişti. Bu topraklara ilgilendiren aynı yavru yetişti. Bunlardan biri bile Erol Dok kardeşimizdir”

Keçiören’üstelik tevakkuf eden Erol Dok’un ailesine mail bire bir noktadaki eskimemiş parka insanoğlu ödeme üstüne mücahede gösterdiklerini da belirten Altınok, “Erol Dok’un nadir ailesi Ayvalı Mahallemizde oturuyor. Onlara mail aynı noktadaki parka ismini verdik. Kendisinin bağ duyduğu, peyzajı fena hâlde, mesleğine akla yatkın aynı park burası. Suyun ve estetiğin güzelce olduğu bu parkımız ona haddinden fazla yakıştı. Burada şelale, halı saha, çocuk baziçe alanları, dinlenme noktaları var. Tıpkı üstelik Erol Dok’un biyografisi var. Çocuklarımız Erol Dok kimdir bakıp, okuyup öğrenecekler. Bundan bile mutlu olduk. Cengiz Aytmatov ‘Adam başlamak insan yüzmek; insan başlamak âdem ara vermek’ diyor. Bunu gözetmek ağırlık amma Erol Dok insandı ve eş kaldı. Geride birlikte bir nice birlik bıraktı. Kırcı benzeri sahn yaşadı. Ülkesine ve milletine karşı sorumlu birçok hizmetleri oldu. Geride bu büyüklüğünde bağıntı tezyit etmek herkesin harcı değildir. Kaldı ki, ‘Ölesi canlar değil tenlerdir’ buyruluyor. Erol Dok kardeşimizin üstelik ruhu şuan burada bizimledir. Ruhu handan, mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı. – ANKARA

Share: