Erzurum haberleri | Sedat Peker’in matbuat danışmanı Emre Tamam İstanbul’a getirildi

SEDAT Peker’in matbuat danışmanı olarak bildik ve Arnavutluk’un başkenti Gâvur’da gözaltına alınan Emre Peki, saat 09.15 sıralarında İstanbul’a getirildi.

Arnavutluk’ta gözaltına alınan Emre Tamam, İnterpol ekipleri eliyle konfirmasyon alınarak Arnavutluk merkezli Air Albania’nın tarifeli seferiyle İstanbul Havalimanı’na getirildi. Havalimanında uçaktan İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri marifetiyle teslim alınan Olur, henüz sonradan havalimanındaki Güven Yazıhane Müdürlüğüne götürüldü.

Buradaki işlemlerinin ardından Olur, 10.30’da Vatan Caddesi’ndeki İstanbul İl Güven Müdürlüğü’ne yeter olmak üzere havalimanından hareket etti. Güven Genel Müdürlüğü’nden Emre Evet üzerine yapılan açıklamada, “‘Tehdit’, ‘Suçu ve Suçluyu Övmek’, ‘Hakaret’, ‘Suç İşlemek Üzere Kurulan Örgüte Unsur Olma’ ‘Basit Yaralama’, ‘Sesli, Yazılı yahut Görüntülü Tıpkısı İleti ile Hakaret’ suçlarından adli makamlarımızca millî seviyede aranan ve Sedat PEKER yanlışlık örgütünün üyesi olan Ahmet Emre TAMAM’un vadi tespitine yönelik yapılan icraat kapsamında, şahsın 23.05.2021 tarihinde Ülkemizden Şimal Makedonya ülkesine gittiği tespit edilmiştir.Kuzey Makedonya ve Balkan Ülkeleri İnterpol birimleri ile şahsın düzlük tespitine yönelik yazışmalar işlenmiş ve görüşmeler bitmeme etmekteyken 12.09.2022 günü Arnavutluk Zalimce üzerinden BAE-Abu Dabi’ye gittiği tespit edilmiştir. 16.09.2022 tarihinde Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı ve Abu-Dabi Büyükelçiliğimizden BAE’den deport edileceği bilgisinin Emniyet Teşkilatımıza iletilmesi üzerine Itimat Teşkilatımızca yapılan nekes takip sonucu söz konusu şahsın Sırbistan’a gideceği tayin edilmiştir. Ancak Sırbistan makamları arsıulusal sâri olduğu amacıyla hudut dışı talebimize olumlu cevap verememiştir. Sırbistan’dan Arnavutluk Dinsiz’a geçeceği tayin edilen şahsın Arnavutluk Güven Umumi Müdürlüğü, Arnavutluk İnterpol’ü ve Sayın İçişleri Bakanlarının kurduğu aracısız angajman sonucunda Kalpsiz Havaalanında 17.09.2022 günü saat 06: 00’da Arnavutluk polisi eliyle gözaltına alınması sağlanmıştır.

Bu itibarla bahis konusu şahsı teslim kabul etmek için Arnavutluk-Imansız’a revan İnterpol ve KOM Ofis Başkanlığı görevlileri eliyle Ahmet Emre OLUR 18.09.2022 tarihinde saat 06: 30’daki uçuşla Gâvur-Arnavutluk’tan teslim alınarak sorgulama ve adli işlemleri amacıyla İstanbul Havalimanında İstanbul Birleştirme Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü görevlilerine teyit edilmiştir. “

Share: