Erzurum’da 61 çiftçiye süt sağım makinası dağıtıldı

Erzurum’un Oltu ilçesinde 61 çiftçiye süt sağım makinası dağıtıldı.

Doğu Küçük Asya Projesi (DAP) Nahiye Kalkınma İdaresi Başkanlığı desteğiyle yürütülen “Benzin Hijyeni ve 61 Sayı Süt Sağım Makinası Gelgel Projesi” kapsamında, Oltu Belediyesi Içtimai Tesisleri’nde tanıtım programı düzenlendi.

Çeşitli kurumların temsilcilerinin dahi katıldığı programda çiftçiler üstelik amade bulundu.

Oltu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Temel Arslan, burada yaptığı konuşmada, çiftçilere herhangi bir periyot muhtelif desteklerin verildiğini ve önümüzdeki dönemlerde birlikte kullanılmamış projeler üstünde çalıştıklarını anlatarak, “Proje sayesinde hele kırsalda tarımsal üretimde enerjik çalışarak üretime iri yardım sağlayıcı kadınlarımızın aksiyon yükünün hafiflemesine tıpkı nebze olsun ulama sağlamış olacağız.” dedi.

Konuşmalar sonrası DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının destekleriyle yüzdelik 70’i atıfet, yüzdelik 30’u rençper katkı payı yerine temin edilen benzen sağım makineleri 61 çiftçiye dağıtıldı.

Proje kapsamında temas çiftçiye 1 litrelik makina dezenfektanı ile sağım öncesi ve sonrası hayvanların memelerinin temizliğinde kullanacakları solüsyonlar de verildi.

Share: