Erzurum’da kalp aksesi sonucu ölüm fail asker son yolculuğuna uğurlandı

Görevli olduğu Suriye’den müsaade amacıyla geldiği memleketi Erzurum’da kalp aksesi sonucu memat eden Piyon Sözleşmeli Asker Mustafa Yerdelen’in cenazesi toprağa verildi.

Tunceli’nin Hozat ilçesindeki 51. Komando Er Tugay Komutanlığında memur olan ve görev üzere Suriye’ye gönderilen 27 yaşındaki Yerdelen, 5 dönme önce müsaade alarak memleketi Erzurum’a geldi.

Ailesi ile gittiği piknik dönüşü kalp aksesi nâkil ve kaldırıldığı Erzurum Site Hastanesi’nde hayatını kaybeden Yerdelen’in Türk bayrağına sarılı naaşı, askerler ve yakınlarınca cenaze nakil aracı ile Yakutiye ilçesindeki Narmanlı Camisi’ne getirilip katafalka konuldu.

Burada öğle vakti düzenlenen törende, helallik alınması sonrası İl Müftüsü Delimsirek Saika vasıtasıyla cenaze namazı kıldırıldı. Yerdelen’in naaşı, tören mangası eşliğinde cenaze nakil aracına alındı.

Yerdelen’in cenazesi dualarla Abdurrahman Gazi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Törende zorlukla ayakta duran ağababa Nuri Yerdelen’i, 9. Kolordu Komutanlığı Kurmay Başkanı İstihbarat Miralay Şerafettin Deniz ile Ev ve Içtimai Hizmetler İl Müdürü Cemiş İlbaş teskin etti.

Cenaze namazına, Erzurum Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Fevzi Çelik, İl Kurnaz Komutanı Miralay İlker Balkır, İl Tarım ve Orman Müdürü Osman Akar, annesi Asuman Yerdelen, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Share: