Erzurum’da tırın dorse içerisinde 56’sı yavru 133 uğrun göçmen yakalandı

– Erzurum’da tırın dorse içerisinde 56’sı yavru 133 gizlice muhacir yakalandı

Muhacir kaçakçılığı eden 3 meşkûk tutuklandı

ERZURUM – Erzurum Güvenlik Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Savaşım ve Hudut Kapıları Büro Müdürlüğünce göçmen kaçakçılığı eden şahıslara müteveccih ameliyat düzenlendi.

Geçkin şeb saat 03.30 sıralarında muhacir kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilen Başkumandan S. isimli şahsın sevk ve idaresindeki tır polis güçleri ekipleri aracılığıyla takibe alındı. Yapılan çalışmalar neticesinde tekrar bu araca yardımcı olduğu değerlendirilen Cumhur E. ve Oğuzhan B. isimli şahısların içerisinde bulunmuş olduğu avangart miftah ile alay malay izleme edilmesi sonucunda, Erzurum Yakutiye İlçesi Nenehatun rampalar civarında emin tıpkısı şekilde durduruldu.

Ekipler eliyle kontrolleri yapılan, tıra merbut dorse içerisinde üzerlerinde değme kimlik bulunmayan 56’sı 18 yaş altı çocuk, 77’si yüce yaşta doğmak için toplamda 133 Afganistan tabiiyetli ağır aksak muhacir yakalandı. Yapılan işlemlerin peşi sıra geriden geriye göçmenler Dümbelek Gönderme Merkezine tasdik edildi.

Muhacir kaçakçılığı suçu dinamik Halk E., Başkumandan S. ve Oğuzhan B. atıf edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Share: