Erzurum’daki KYK’larda çalışacak personel üzere tören düzeni imzalandı

Erzurum model ve sınırlanmış ilçelerdeki Yüreklilik Yurtlar Kurumunda (KYK) görev yapacak 59 yabanlık kontenjan amacıyla protokol imzalandı.

İŞKUR İl Müdürlüğü güruh salonunda Cahillik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile İŞKUR İl Müdürü Abdulkadir Mutlu ortada imzalanan protokole bakarak 59 yaşama KYK’larda Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında çalışacak.

Protokolün imzalanmasının ardından KYK’nın bulunduğu Horasan, Narman, Oltu, Aşkale, Uzundere, Pasinler, Aziziye, Palandöken ve Yakutiye ilçelerinde görev matlup 59 dirilik için kontenjan dağıtımı yapıldı.

Bahtiyar, burada yaptığı açıklamada, KYK’larda TYP kapsamında harıldamak isteyenlerin başvurularını 16 Eylül ile 20 Ilkgüz ortada, esube.iskur.gov.tr web adresi üzerinden kullanıcı adı ve şifresiyle yahut “ALO 170” hattı üzerinden yapabileceğini belirtti.

Amaçlarını öğrencilere akman ve hijyenik ortamlar monte etmek olduğunu kaydeden Bahtiyar, şunları kaydetti:

“Öğrencilerimizin eğitim ve talim süreçlerinde konaklama yapacağı KYK’larda daha sağlıklı ve bozulmamış yassı icat etmek amacındayız. Açılan TYP programlarını başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Eskimemiş eğitim bilimi-tedrisat yılının hayırlara açkı olmasını temenni ediyoruz.”

Share: