Erzurum’dan Pakistan’daki başat bölgesine 4 yardım tırı gönderildi

Erzurum’da, başat felaketi nedeniyle tahakküm günler hararetli Pakistanlılar üzere hazırlanan besin malzemesi yüklü 4 yardım tırı, dualarla uğurlandı.

Valilik koordinesinde İl Afet ve Evgin Ebat Müdürlüğünce (AFAD), sivil topluluk kuruluşları, hayırsever aksiyon insanları ve vatandaşların katkılarıyla hazırlanan 5 binin üzerinde besin kolisi, ekiplerce tırlara yüklendi.

Vali Okay Memiş, uğurlama töreninde, Pakistan’da yaşanan başat felaketi zımnında hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Pakistan’ın, Türkiye için haddinden fazla kocaman ayrımsız dost ve ahi mevki olduğunu vurgulayan Memiş, “Orada zihayat kardeşlerimiz da bizler için çokça değerliler. Tarihten bu yana Pakistan devleti ve Pakistanlı Mütedeyyin kardeşlerimizle haddinden fazla mail ilişkilerimiz var. Tığ dara düşsek onlar değme antlaşma yanımızda. Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana. Onlar yük düştüğünde dahi tığ dahi onların takviye etmek durumundayız. Bizler dahi Erzurum olarak 5 binin üzerindeki yardım kolisiyle onların yanında olmaya çaba ediyoruz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

Yardım tırlarının taşıdığı malzemeler, İl Müftüsü Şahin Yıldırım’ın okuduğu duanın arkası sıra Pakistan’a “İyilik Treni” ile çıkmak için Van’a uğurlandı.Share: