Eş Futbol Kulübünü Kapatan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Turgut, Zayıf Fasülye ve Döner Sermaye Örneği Verdi: “Bu Tıpkısı Tercihtir”

GENAÇAĞA KARAFAZLI

ÇAYKUR Rizespor Pakt Başkanlığı’na seçilen yüklenici İbrahim Turgut’un geçmiş icraatı, kulübün esbak başkanı Tahir Facia marifetiyle kurulan ve Süper Ligde 7. sırada oynayan Eş Futbol Kulübü’nü bloke etmek olmuştu. Tepkiler karşısında uzun uzun bire bir süre ağızsız küsurat Turgut, “Deminden bu tıpkı tercihtir. Bu şuna analog, şu anda deriz kim arık fasulye mi yiyelim döner kebap mi yiyelim? Sen döner yersin ben derim kim sana, döner kebap kolesterin yapar cılız fasulye yiyelim, sen de dersin ki, o üstelik doğal gaz yapar. Bunun kadar tıpkısı özdek” diye niteleyerek konuştu.

Mülga Rizespor Karı Futbol Kulübü, Kadınlar Süper Ligi’nde Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Altay kabil dinamik kulüplerin karı futbol takımlarıyla gelişigüzel savaşım etmiş, geçen sene sezonu 7. sırada tamamlamıştı. Minimal ücretle ayak topu oynayan kadınlar, kulübün kapatılmasının ardından sair illerdeki avrat ayak topu kulüplerinde kundaklamak üzere görüşmelere başlamış ecnebi futbolcular ise ülkelerine ansız dönmüştü. Avrat futbol kulübünün kapatılması, kamuoyundan ve sporseverlerden ciddi reaksiyon almıştı.

“RİZE İÇİN DAHA HAYIRLI OLACAĞINI ŞİMDİLİK DÜŞÜNDÜK”

Kulüp Başkanı İbrahim Turgut bugün düzenlediği matbuat toplantısında Kadın Futbol Takımının kapatılmasının Rize’nin yararına benzeri değişmeyen olduğunu öne sürdü. Turgut’un açıklaması şöyle:

“Kimi Vakit kâh şehirlerin yapıları vardır, kararlar, tercihler alırsın. Biz şu anda bunun bu şekilde olmasını pakt için Rize amacıyla elan berceste olacağını şimdilik düşündük amma ilerleyici zamanlarda tığ bunu gine canlandıracağız… Bazı Bazı bazı kararlar almak yerinde kalırsın. Bu kararların temas şeyini seçkin şekilde açıklamak durumunda olmayabilirsin. Amma şehir için kulüp için bunun elan akıllıca ve hoş olduğuna inanırsın. Burada alınan kararların hiçbiri zatî değildir çünkü burası kişisel tıpkısı kişinin malı değildir. Bura Rize’nin malı Rizelilerin, Rizespor’a rağbet verenlerin yeridir. Tığ birlikte bu kuruma bu yere yeryüzü makul olan, sunma adamakıllı olan şu anda bu olduğunu düşündük böyle tıpkı karar aldık. Şimdilik bunun daha makul olduğunu düşündük.

“BAZI ŞEYLERİ SÖYLEMEMİZ GEREKMEZ DİYORUM”

Demin bu aynı tercihtir. Bu şuna analog, şu anda deriz ki; kuru fasulye mi yiyelim döner kebap mi yiyelim? Sen döner yersin ego derim ki sana, döner kolesterin yapar sıska fasulye yiyelim, sende dersin ki, o üstelik gaz yapar. Bunun üzere bir madde. Hayatta yaşadığımız şeylerin bir nice yönü vardır. Yaşanılan şeylerin benzeri yönünü düşünmemek lazım. Olayların bire bir güruh ayrımlı faktörü olabiliyor, bunları saymak lazım. Ihtimal faydalı amil önde görünür arkada zararlı bazen faktörler vardır. Buna bakarak gâh şeyler değerlendirilmiştir. Kişisel bire bir değişmeyen değildir bunu tavzih etmek istiyorum… Kâh şeyleri söyleyemeyiz, anlatamayız demiyorum. Kâh şeyleri söylememiz gerekmez diyorum. Biz böyle aynı değişmeyen aldık, bu pakt üzere ve Rize üzere bunun akıllıcasına olduğuna değişmeyen verdik. Söyleyemeyeceğimiz anlatamayacağımız tıpkı öz yoktur. Öyle tıpkı gizem, giz yok. Hakeza bir değişmeyen alınmıştır, bunun şu anda makul olduğuna karar verilmiştir.”

Görüntü Dokümü:

Kapatılan avrat ayak topu takımı detayı

Rizespor pakt başkanı İbrahim Turgut’un açıklamalarıShare: