Eşi ile üvey kızını öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet ve 22 sene delik cezası

Kayseri’de eşi ile 2 yaşındaki üvey kızını bıçakla öldürüp intihar girişiminde bulunan maznun, ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl mahbes cezasına çarptırıldı.

1. Kısık Ukubet Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, vakfedilmiş maznun K.D, sızlanan O.S, Karı ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın bellek sağlığının yerinde olduğuna dair raporun geldiğini belirtti.

Duruşma savcısı mütalaasında, sanığın “eşi düşünülerek katil” ve “çocuğu bilerek kanlı” suçlarından cezalandırılmasını istedi.

Sanık K.D. savunmasında, olay esnasında kendisini kaybettiğini ve cinayeti işlediğini öne sürdü.

Suçunu akseptans eden maznun, “Cinnet getirdim. Tek koca durduk yere eşini ve çocuğunu öldürmez. Bıçakla zat bileğini ve boğazını kesmez. Bana bunu yaptıranlar şu anda dışarıda geziyor. Sağlık sorunlarım var, beraatimi ve tahliyemi istiyorum.” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık K.D’ye, “eşi düşünülerek cani” suçundan 22 sene, “çocuğu kasten cani” suçundan ise ağırlaştırılmış müebbet mapushane cezası verdi.

Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Erkilet Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki benzeri apartmanda dinç K.D, tartıştığı eşi H.D. (20) ile 2 yaşındaki üvey kızı Y.N.S’yi bıçaklayarak öldürmüş, ayrımsız bıçakla intihara kalkışmıştı. K.D. Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki tedavisinin peşi sıra tutuklanmıştı.

Share: