Eşi ve 1,5 yaşındaki üvey kızını öldürmüştü! Verilen ceza galiba oldu

Fenomen geçen yıl 11 Mabeyin haset Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Osmangazi Mahallesi Yunus Emre Caddesi’ndeki 3 bükülmüş binanın en son katındaki dairede meydana geldi. Hörmet Doğan (20), amiyane kızı Mısır Yasemini Berrak Soyak’ı (1,5) bozuk eşine göndermek amacıyla tedarik yaptı. Bu tam Doğan’ın ikinci evliliğini yaptığı Kayaç Doğan, hasetlik krizine girdi. Kayaç Doğan, eşi ile üvey kızını mutfaktan aldığı bıçakla boğazlarından bıçakladı. Bıçakla kendisini bile yaralayan Kaya Doğan, evden çıkıp polis güçleri ve keyif ekiplerine bilgi verdi. Eve mevrut ekipler esas ile kızının öldüğünü belirledi. Ambulansla hastaneye kaldırılan Kayaç Doğan, tedavisinin arkası sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Kaya Doğan üzerine Kayseri 1’inci Kısık Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğu isteyerek kanlı ve eşi bile bile katil’ suçlarından 2 el ağırlaştırılmış para boyu mahpushane cezası istemiyle ülkü açıldı. Davanın 3’üncü duruşmasına sanık Kayaç Doğan ile ölen kız çocuğunun şikayetçi babası O.S. hazır bulundu. Davaya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı de karışan oldu.

CEZAİ EHLİYETİ UMUM ÇIKTI

Mahkeme başkanı sanık Kayaç Doğan hakkında Adana Can Kuşu Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden alınan bellek sağlığı raporunun mahkemeye ulaştığını söyledi. Raporda sanık Kayaç’nın cezai ehliyetinin parçalanmamiş olduğu kaydedildi. Maznun avukatı Mehabetli Çöldemli, söz konusu raporu kabul etmediklerini belirterek adli tababet kurumundan anlatım aldırılmasını istedi. Duruşma savcısı, sanığın 2 değişik suçtan cezalandırılmasını istek etti.

Maznun Kaya Doğan, eski ifadelerini tekrar ettiğini belirterek, “Kül aşamalarda verdiğim savunmalarımı gelen raporlar doğrulamıştır. Eşim beni aldattığı için bu görüngü meydana geldi. Bu fenomen başıma gelene büyüklüğünde zat halinde diri tıpkı insandım. O mesajları görmesem bu fenomen başımıza gelmeyecekti. Eşimle görüşen kişilerin dahi ceza almasını istiyorum. Onlardan şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti sanığı ‘çocuğu bilerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapishane cezasına çarptırdı. Astronomi, sanık Doğan’a eşi Hörmet Doğan’a cebin olan eyleminden muhit dahi ‘eşi kasten öldürmek’ suçundan evvel ağırlaştırılmış müebbet mapushane verdi. Ardından ‘tahrik indirimi’ uygulayarak bu eylemden yağlık cezasını 22 yıla düşürdü.

Share: