Eski sevgilisinin otomobiline bomba koyan adamdan şaşırtıcı anlatım: Elektronik kelepçeyi evde bırakıp benimle buluşuyordu

7 Ocak’ta Ulukavak Mahallesi, Sakarya 3’üncü Sokak’ta meydana gelen olayda; otopark halindeki otomobilin altına, iddiaya göre, mekanizma yerleştirildiğini ayırt fail Bayan Çıpa (56), polise bildirdi. İhbarla bölgeye gidiş geliş, asayiş ve bomba imha ekipleri sevk edildi. İncelemede, otomobile bomba düzeneği yerleştirildiği belirleme edildi. Yakınlarda asayiş önlemi düzlük ekipler, bölgedekileri uzaklaştırdı. Bomba imha uzmanlarınca bomba düzeneği güvenli alana alınarak, fünye ile patlatıldı. Patlama sırasında 3 araçta dahi hasar oluştu. İncelemede, bomba düzeneğinin üstünde batarya ve ara sıra kıvılcım ile aparatlar bulundu. Parçalar incelenmek üzere polis merkezine götürüldü. Hatun Çipo’in üstelik şikayeti ile geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Demir’in dini nikahla alay malay yaşayıp ayrıldığı, bomba düzeneğini otomobile yerleştirdiği sav edilen Ayar Karadağ (45) ile müzaheret ettiği öne sürülen Şükrü Gül (46), mahkemece tutuklandı.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTILAR

Paha Karadağ ile Şükrü Gül karşı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli maddeleri müsaadesiz olarak bulundurma veya umum değiştirme’ suçlarından 23’er yıla kadar cezaevi istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, 1’inci Dokunaklı Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Vakfedilmiş sanıklar ilk kez bilge karşısına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanıkların birlikte yan avukatları ve Karı Demir katıldı.

“KENDİSİNİ ÇOK SEVİYORUM”

Boy Bos Karadağ, savunmasında, “Eş Çıpa ile 10 sene beraber yaşadık. Ben kendisini çok seviyordum. Ona olan sevgim yüzünden gözüm gözsüz oldu, diyebilirim. Bunun hesabına siz hangi derseniz deyin. Çocuğunu üniversitede ego okuttum, namına rate bir araba aldım, geçimini ego sağladım sonra aramızda mesail çıkmaya başlayınca ben kendisinden hisse senedi istedim, o dahi çalışıp bana borcunu ödeyebileceğini söyledi. Gine bile borcuna denk 4 bin TL’lik iki hisse senedi aldım. Çünkü aramız onunla bozuluyordu. 2018 yılında anlaşmazlıklarımız daha dahi arttı ve 2020 yılında hareket amacıyla diyar dışına çıktığımda, Kadın Demir’in evimizde ortak kullandığımız eşyalarımızı alıp evden gittiğini gördüm” dedi.

“KELEPÇENİN PARÇASINI EVDE BIRAKIP BULUŞMA YERİMİZE GELİYORDU”

Elan bilahare benzeri araya geldiklerini anlatan Karadağ, “Bayan Demir ile bazen tıpkısı araya geliyorduk. Benden şikayetçi olduğu için ayağıma elektronik strateji kelepçesi takılmıştı. Hatun, kelepçenin parçası olan ve kendisinde kâin aleti evine bırakıp mülakat yerimize geliyordu. kimi zaman dahi kendisine şikayetlerinden vazgeçmesini söylüyordum, bir müddet sonraları dahi vazgeçmişti. Ancak ben de elektronik kelepçe halen duruyordu. Bire Bir müddet bilahare de aracının altında bomba düzeneği bulunmuş, söz konusu bulunan bomba ile benim hiçbir alakam yoktur, o aracın altına bombayı ego koymadım veya koydurmadım, benimle birlikte mevkuf kâin Şükrü Gül’e bahse laf bombayı ben hazırlatmadım, Şükrü çalışanımdır, arada bir Hanım Çıpa’i arama ettirdiğim doğrudur. Ne benim hangi da yanımda müteharrik Şükrü’nün bu olayla ilgisi yoktur. Beratımı istiyorum” diye niteleyerek konuştu.

“ARADA SIRADA EVDE OLUP OLMADIĞINI KONTROL EDİYORDUM”

Mesabe Karadağ’a arkalama ettiği öne sürülen Şükrü Gül ise savunmasında, “Aracın altında mevcut bomba düzeneği ile ilgilendiren tek ilgim yok, üzerime atık suçlamaları katiyen akseptans etmiyorum. Bu düzeneği aracın altına ego yerleştirmedim, Eder Karadağ, Eş Çıpa’i haddinden fazla seviyordu. ‘arada bir evde olup olmadığını arama et’ dediği amacıyla gidip geliyordum. Ego hakeza benzeri özdek yapmadım, Mesabe satma Hanım Çıpa’in arabasının altına bomba düzeneği koydurmuş olabileceğini de düşünmüyorum” dedi.

“KELEPÇENİN BANA VERİLEN KISMINI EVDE BIRAKIP BULUŞMAYA GİTTİĞİM DOĞRU”

Gelişigüzel 2 kişiden de şikayetçi olduğunu belirten Bayan Çıpa, Ölçü Karadağ ile 2015 yılında yaşamaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Kıymet ile resmi nikahımız yoktu. 2020 yılı Ilkgüz ayında dahi ayrıldık ve bir değişik araya gelmedik, O dönemlerde Ölçü’in beni darbettiği günler olmuştur. Lüp eşyalarını ve benim cep telefonumu kırdığı için bana telefon alacağını söyleyerek iki hisse senedi imzalattı. Senetleri yersiz alıp kendisi doldurdu. Bana ‘Bak çokça elem şeyler olacak’ diyordu. bir iki ahit geçtikten sonra de bana birisi tüfekle dağ açıp yaraladı. Ben o çağ Çorum’u terk etmiştim, aracıma izleme cihazı yerleştirmiş evet bile strateji etmiş cins. Sinop’ta beni buldu. Ben kendisinden korktuğum içre onunla birlikte Çorum’a gabi döndüm, elektronik kelepçe taktığım dönemde de yine beni arayıp zılgıt ediyordu. Beni annemle çocuklarımla korkutuyordu. Beş Altı el elektronik kelepçenin bana verilen kısmını evde bırakıp Bedel ile buluştuğum doğrudur. Ego bunları ondan korktuğum üzere yaptım, Aracımda bomba düzeneği bulunduğunda aracımı on paralık kimseye vermedim. Değer’le cezaevindeyken görüntülü ve ünlü olarak görüşmüşlüğüm vardır. Kıymet’in ya birlikte ayrımsız başkasının aracıma bomba düzeneği koyduğunu gözümle görmedim, benim husumetlim evet de düşmanım yoktur. İkisinden de şikayetçiyim.”

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti, eksiklerin tamamlanması için duruşmayı erteledi. Kadın Çıpa ise mahkeme çıkışında “Adalet neyse o, söyleyeceğim ayrımsız madde yok. Suçluysa cezasını çeksin, suçsuz ise çekmesin. Benim kimseyle zorum kimseyle iddiam namevcut” dedi.

Share: