Eskişehir Büyükşehir, Yazılıkaya’ya Otobüs Seferleri Başlatıyor

68 kilometrelik Seyitgazi-Konak yolunu tamamlayan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 29 Teşrinievvel Cumartesi haset itibariyle Eskişehir’den Frig Vadisi’nin kalbi Yazılıkaya’ya otobüs seferlerini başlatıyor. Turistik bölgeye reva şekilde giydirilen otobüsün üzerinde bölgenin tarihi zenginliği yansıtan fotoğraflar saha alıyor.

Eskişehir’e 80 km uzaklıkta bulunan ve 71 sene sonra kazı bilimsel kazıların yine başladığı Yazılıkaya Midas Kale ve Frig Vadisi bölgesi, Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla tamamlanan nöbet ile bakir aynı aşamaya geçti.

68 kilometre uzunluğundaki yolu tamamlayarak emin ulaşımı sağlayıcı Büyükşehir Belediyesi, yerel ve yabancı turistlerin ilgisini çekici binlerce yıllık gizemli tarihi ile Frig Vadisi’nin kalbi olan Midas Anıtı’na ulaşımı kolaylaştıracak eskimemiş uygulamayı hayata geçiriyor.

Eskişehir’den Han ilçesi Yazılıkaya Mahallesi’ne otobüs seferleri 29 Ilk Teşrin Cumartesi haset itibariyle başlıyor. Büyükşehir Belediyesi Muvasala Dairesi Başkanlığı Şişko Taşıma Ofis Müdürlüğü, 29 Ilk Teşrin Cumartesi günü itibariyle Eskişehir-Yazılıkaya beyninde hafta sonlarında seferler düzenleyecek.

Buna bakarak her hafta Cumartesi ve Iş günleri yapılacak seferlerin ilki, 29 Ekim Cumartesi günü Odunpazarı’ndan saat 10.00’de akım edecek olan siyah 104 numaralı otobüs ile başlayacak. Periyot üzere ise benzeri dönem Yazılıkaya’dan Eskişehir’e 15.00’te otobüs akıntı edecek. Frig Vadisi ve Yazılıkaya Midas Anıtı özellikle almak üzere bölgenin tarihi alanlarını değerlendirmek isteyenler 2 binişlik bilet tarifesi ile gezi edebilecekler.

Odunpazarı’ndan cereyan edecek otobüs, Sarısungur ve Sarayören mahallelerinden Seyitgazi’ye ulaşarak buradan Yazılıkaya mahallesine geçecek. Dönüş önünde ise Yazılıkaya’dan akıntı edecek otobüs Çukurca, Şükranlı, Sarıcailyas ve Örencik mahallelerinden geçerek Seyitgazi ilçesine, buradan bile Eskişehir’e ulaşacak.

Share: