Eskişehir Büyükşehir, Zihnî Mânialı Bireyleri Trafik Terbiye Parkı’nda Mihman Etti

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Zihinsel Mânialı Güneş Yaşam Merkezi bünyesinde hizmet kayran bireylere yönelik “Evgin Ahval Farkındalık Gezisi” düzenledi. Zihnî engelli erler, İl Inanma Müdürlüğü Trafik Fal Şubesi’nde vazifeli eksper trafik polisleri vasıtasıyla Gidiş Geliş Yetişek Parkı’nda misafir edildi.

Büyükşehir Belediyesi’nin engelli vatandaşlar amacıyla hayata geçirdiği hizmetlerden biri olan ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı çatısı altında hizmet veren Zihinsel Sakat Zaman Hayat Merkezi, çalışmalarına bitmeme ediyor.

Merkezden faydalanan özürlü efrat, atölyeler, spor aktiviteleri ve gezi programları ile verimli ve sevinçli sıra geçirirken, aileler bile psiko-toplumsal destek programları ve çeşitli seminerler ile güçlendiriliyor. Zihnî Mânialı Gündüz Dirim Merkezi tarafından planlı “Evgin Olaylar Farkındalık Gezisi” kapsamında zihinsel sakat bireyler, Gidiş Geliş Eğitim Parkı’na gitti.

İl Itimat Müdürlüğü Gidiş Geliş Bakı Şubesi’nde vazifeli eksper gidiş geliş polisleri tarafından zihinsel mânialı bireylere nazari ve pratik asıl trafik kuralları eğitimi verildi. Eğitici ve ahenkli bir dönüş geçiren fertler, trafikte geçici ve araçların kuşkusuz davranması gerektiği ve alelhusus eğreti geçitlerinin kullanımı konusunda bilgilendirildi.

Share: