Eskişehir Valisi Ayyıldız ve eşi 30 Ağustos Utku Bayramı nedeniyle kabul töreni verdi

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ve eşi Dilek Didem Ayyıldız, 30 Ağustos Utku Bayramı nedeniyle resepsiyon verdi.

Vali Ayyıldız ve eşi Heves Didem Ayyıldız, davetlileri kapıda karşıladığı resepsiyona, Muharip Çekicilik Kuvveti Komutanı Orgeneral Vuzuh Cemal Kadıoğlu ve eşi Nurgün Kadıoğlu, Büyükşehir Şehremini Yılmayan Büyükerşen, DOĞRU Parti Eskişehir Milletvekili Emine Fer Günay, CHP Eskişehir Milletvekilleri Yengi Çakırözer, Jale Aydınlık Süllü, MHP Eskişehir Milletvekili Dayanıklı Nurullah Çökek, İYİ Fırka Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ile sair ilgililer katıldı.

Kuranı Selek tilaveti ve İl Müftüsü Bekir Gerek’in yaptırdığı duanın ardından mütekellim Ilbay Ayyıldız, şunları söyledi:

“30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıl dönümünde, bu balaban zaferi bire bir söz kendisine kutlamanın çalım ve coşkusunu bilcümle gelişigüzel yaşıyoruz. Bu hususi gecede davetimize icabet edip zaferimizin coşkusuna eş olan herkese teşekkürlerimi sunuyor, saygıyla selamlıyorum. Bundan 100 sene önceki bizi bu topraklardan sezmek isteyenlere cevabı atalarımız gözlerini üstelik kırpmadan hayatlarını feda ederek vermişlerdir. O kahramanların cesaretleriyle Samsun’da başlatılan ve İzmir’e kadar sürdürülen İstiklal Mücadelemizde bütün imkansızlıklara karşın 30 Ağustos Zaferi ayrımsız kader kadar parlamış ve kullanılmamış kurulan Cumhuriyet’imizin temelleri atılmaya başlanmıştır. Milli mücadelemizde kilit noktalardan biri olan Eskişehir bile bilcümle imkanlarıyla seferber olmuştur. Eskişehir Demiryolu Cer Atölyesi’nde yapılan tümden kamaları ordunun elem gücünün arttırılmasında ve zafere ulaşılmasındaki mefret çalım oynamıştır.”

Rastgele zaferin gerisinde çokça arak ve gerektiğinde dökülen kanlar vardır diyen Ilbay Ayyıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zaman yürüttüğümüz uğraş de çalma ve kanla yoğurularak ilerlemektedir. Alp güvenlik güçlerimiz ülkemiz içindeki yalçın dağlardan şehirlerin kaknem dehlizlerine, dar dışında teröristlerin yuvalandığı inlere büyüklüğünde bölgemizin tamamında görev başındadırlar. Atalarımızdan güç aldıkları ‘ya şehit ya gazi’ düsturuyla irtibat ve beraberliğimize ehil çıkmaya bitmeme etmektedirler. en üst 15 Orak Ayı darbe girişimi cümle dünyaya göstermiştir kim bizler bağımsızlık için yaşayıp bu vatan üzere martir düşen bir milletin evlatları olarak milli birlik ve beraberliğimizi, güvenliğimizi tehdit eden rastgele unsura alın tarihimizde atalarımızın gösterdiği cesurluk damarlarımızdaki kibar kanda dolaşmaktadır ve bu tehdide yeltenenler, tıpkısı hezimete uğrayarak tarihin sayfalarına gömüleceklerdir.”

Konuşmaların arkası sıra Vali Ayyıldız ve eşi Arzu Didem Ayyıldız, Muharip Çekicilik Kuvveti Komutanı Orgeneral Vazıh Cemal Kadıoğlu, eşi Nurgün Kadıoğlu, Büyükşehir Belediye Reisi Yılmayan Büyükerşen ve değişik tören düzeni üyeleri 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına hazırlanan pastayı kesti.

Share: