Eskişehir yerli haberleri: Uluslararası Ahşap Statü Festivali, Odunpazarı’nda Başlıyor

Odunpazarı Belediyesi eliyle bu yıl 6’ncısı planlı Uluslararası Ahşap Yontu Festivali, 26 Ilkgüz -2 Ekim 2022 tarihleri arasında Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Odunpazarı Belediyesi Arsıulusal Eskişehir Odunpazarı Uluslararası Ahşap Heykel Festivali, iki sene süren pandemi yasaklarından sonra 26 Ilkgüz pazartesi haset baştan Eskişehirliler ile buluşacak.

Odunpazarı Uluslararası Ahşap Yontu Festivali’ne biri yabancı kalkmak amacıyla mecmu 10 sanatkâr katılıyor. 26 Eylül pazartesi haset saat 13.00’te Adalar Migros önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak festivalin açılış töreni saat 14.00’te Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Açılış sonrasında saat 16.00’üstelik sevilen enstrüman grubu “Soup Opera” konser verecek.

Festival kapsamında 28 Ilkgüz çarşamba günü Arasta Çarşısı’nda topaç yöneltme etkinliği, 1 Ekim cumartesi haset ise “Tornet Etkinliği” düzenlenecek. Arsıulusal Ahşap Heykel Festivali, 2 Ekim iş günü saat 13.00’te yapılacak ağaç dikim etkinliği peşi sıra saat 17.00’de çalıştay süresince sanatçılar yoluyla yapılacak eserlerden oluşacak serginin açılışı ile sonuç bulacak.

Festivalde antrparantez raks gösterileri ve çalgı dinletileri gerçekleştirilecek; Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin asistanlığında, hazırlanan masalarda vatandaşlar da ahşaba form verebilecek.

Share: