Eskişehir’de evde sâdır silahlı kavgada 2 birey öldü

Eskişehir’üstelik evde çıkan silahlı kavgada 2 dirilik hayatını kaybetti.

Yeşiltepe Mahallesi 8892. Sokak’taki evde Volkan Şener (28) ve Polat Gezici (21) ile ağababa İsmail A. (50), oğulları Baran (22) ve Beytocan A. (20) beyninde daha bilinmeyen nedenle ağız dalaşı çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Şener ve Gezici, tüfekle vurularak gösterişli yaralandı.

Şener, 112 Ivedili Servis ekiplerince kaldırıldığı Yunus Emre Ihtişam Hastanesi’nde, Gezmen ise özel hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerinden kaçan ağababa ve 2 oğlunun yakalanması amacıyla hususi harekat ve acar kuvvet ekiplerinin beraberinde yaklaşık 350 polisin katılımıyla say başlatıldı. Taharri çalışmalarında dronlar dahi kullanıldı.

Eskişehir- Ankara, Eskişehir- Kütahya kara yollarının yanı sıra kent merkezinde bile uygulama noktaları oluşturuldu, birçok vesile durdurularak arandı.

Aranan 3 şüpheli Yengi, Kuyubaşı ve Kumlubel mahallelerindeki sokaklarda kestirmece 40 an süren kovalamacanın ardından yakalandı.

Şüpheli baba ve 2 oğlu, Eskişehir Site Hastanesi’ndeki keyif kontrollerinin ardından İl Güven Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Gasp ve Cinayet Çağ Amirliği’ne götürüldü.

Zanlılardan Beytocan A. şifahane çıkışı babasına sitem ederek, “Ego cinayet işlemedim, onlar benim dayımın oğlu.” dedi.Share: