Eskişehir’in anılmış parkı kuş dışkısı ve acı kokunun etkisiyle sessizliğe büründü

Eskişehir’in angın parkı kuş dışkısı ve üzücü kokunun etkisiyle sessizliğe büründü

İçler acısı gayrimeskûn ile ilgi calip Kanlıkavak Parkı’nın çıktı ziyaretçisi bulunmayan

Emine Gökçınar: “Pislikten bala parkı da kullanılmıyor”

“Benimsenmek üzere buraya gelmemiz lazım, ama oturamıyoruz kokudan”

ESKİŞEHİR Eskişehir’dahi Kanlıkavak Parkı’ndaki bazı habitat alanları ve yavru parkındaki kuş dışkısı ile ızdırap araz, yakınlarda zinde vatandaşları ve ziyaretçileri adeta canından bezdirdi. Güvercinleri dışkılarından sonraları yüzlerce sığırcığın istilasına uğrayan Kanlıkavak, hem kirlilik ve hem de kısık üzücü alamet sebebi ile tahminî 10 gündür sessizliğe büründü.

Eskişehir’in anılmış parklarından biri olan ve hafta sonu yüzlerce ziyaretçiye familya sahipliği özne Kanlıkavak Parkı, kuş dışkısından çevre içler acısı durumda. Genellikle, otopark içindeki ağaçlarda tüneyerek geceyi nâkil yüzlerce kuşun dışkılaması sonucu park yeri adeta tamamen pislikle kaplandı. Alelhusus yavru parkının bulunduğu kayran ve bazı yurt yerleri, kuş dışkısı ve yara kokuya hava düştü. Yakınlarda ruhlu vatandaşlar ve parkı konuşma edenler, gördükleri görünüş ve zehir nişan karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Özellikle yerleşme banklarının üzerindeki ağır kuş pisliği ise dikkat çekti. Parkı mülakat edenler, hem çocukların hem birlikte sosyete sağlığı üzere lazım arılık çalışmalarının yapılması gerektiğini belirterek yetkilileri göreve çağırdı.

“Biz seçkin dönem geliyoruz ama buralarda duramıyoruz, oturamıyoruz”

Torunuyla alay malay parka mevrut yer sakini Emine Gökçınar, pislikten yağlık çocukların parkı kullanmadığını belirterek, “Hoşur haddinden fazla kokuyor. Biz seçme gün geliyoruz amma buralarda duramıyoruz, oturamıyoruz. Torunumun üstelik midesi bulanıyor, benim zaten bulanıyor. Yani bu alana kip çokça insan geliyor, piknik yapıyor. Yani çocuk parkının üstündeki süprüntüler filan temizlenmesi lazım. Kuş dışkıları temizlenmiyor herhalde, nişanlık yapıyor. Detaylı zamandır temizlenmiyor. Demincek buraya torunumla güneşlenmeye geldik. Benimsenmek üzere buraya gelmemiz geçişsiz ama oturamıyoruz kokudan. Bu alandan kaçıyoruz. Bakın kimse namevcut, oturmuyor. Çocuk amacıyla geliyorum ben bu parka. Oturamadan gidiyorum. Pislikten bala parkı kullanılmıyor. Ne yapacaklarsa çıktı, bunun önlemini almalarını murat ediyorum” dedi.Share: