Eskişehirli atıcılar şampiyonada kalburüstü sonuçlar elde etti

Galebe Kupası Türkiye Şampiyonası’nda Eskişehirli sporcular hem bando halinde hem bile ferdi namına kudretli sonuçlar elde ettiler.

Sakarya’dahi düzenlenen Galebe Kupası Türkiye Şampiyonası sona erdi. 22-29 Ağustos tarihleri ortada planlı yarışmada Eskişehirli sporcular, dereceleri ile ilgi çekti. Gösterişli Silahlar 10 metre Tabanca Iri Kadınlar kategorisinde Gülçin Güler, Katre Gürler ve Bilgili Güdücü; bando yerine Türkiye 3’ncülüğünü elde ettiler. Azametli Silahlar 10 metre Tüfek Branşı Nazik Kadınlar’üstelik da Ceylin Eren Türkiye 2’ncisi oldu. Yine aynı grup olan 10 metre Tüfek Branşı Şişman Kadınlar’dahi; Ceylin Aziz, Zeynep Mavi Demirci ve Ayşenur Yılmayan mızıka halinde Türkiye 3’ncülüğüne imza attılar.

Zeynep Mavi Demirci, Ilkgüz ayında Polonya’de yapılacak olan ateşli silahlar Avrupa Şampiyonası’nda; Ceylin Eren ise Ekim’de Mısır’birlikte gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’nda Milli Topluluk sporcusu kendisine hem Türkiye’yi hem dahi Eskişehir’i temsil edecekler. – ESKİŞEHİR

Share: