ESTP Eymen için seferber oldu

Erzurum’da Gücük Ay ayında SMA Türlü 1 tanısı konulan Muhammet Eymen Kayaç’nın tedavisi üzere yararlı çarşısı düzenleyen Erzurum Sivil Cemiyet Platformu’na örgen müzaheret kuruluşları, Komutan A. Mustafa Emniyetli ile alay malay aileyi ülfet etti ve minik Eymen amacıyla bindi çağrısında bulundu.

Erzurum’da dinamik Hırslı-Risalettin Kayaç çiftinin 3 çocuğundan arz küçüğü olan minik Muhammet Eymen Kayaç’ya Gücük Ay ayında SMA Tip 1 tanısı konulmuştu.

Tedavisi için 1.8 milyon dolar müstelzim Muhammet Eymen’e Erzurum’da planlı değişik kampanyalara faydalı çarşısı düzenleyerek katkı veren ESTP Başkanı Sakıncasız; bilcümle yardımların Vilayet onayıyla yapıldığını, yardımların banko tek kimsenin eline değmeden müzaheret adına aktarıldığını dile getirdi.

Yardımlar Vilayet Kontrolünde

Aileyi ve minik Eymen’i müzakere fail ESTP temsilcileri bebeğin teneffüs cihazı olmadan kan alamadığını, durumunun her güzeşte zaman henüz kötüye gittiğini söylediler.

Erzurum dışında kim birçok ilde yardım kampanyalarının devam ettiği Eymen’in tedavisi amacıyla müstelzim paranın toplanabilmesi üzere Erzurum’a büyük görev düştüğünü belirten Emin; hisse senedi adamlarını ve esnafı bu kampanyalara desteğe davet etti.

Cet Risalettin Kayaç ESTP’ye teşekkür ederek; “Çocuğumuz Trakeostomi ameliyatı oldu. Çocuğumuz artık teneffüs cihazı olmadan kan alamıyor. Bu çocukların kaybedecekleri zamanları bulunmayan. Lütfen Muhammet Eymenimizin sesini temas tarafa duyuralım. Tığ bunu istiyoruz. Zira duyan insanlarımız buna kayıtsızca kalmayacak. Buna inanıyoruz, sanmak istiyoruz. Yapılan yardımlarla ilişkin ara sıra duyduklarımız bizi üzüyor. Şundan kesimlikle herkes sakıncasız olmalı; yardımlar hangi bize ne birlikte başkasının eline geçiyor. Aracısız Valilik marifetiyle açılan hesaba aktarılıyor.

Bu arada Muhammet Eymenimiz için SMS ile dahi bağışlarımız var. Eymen yazıp 2506’ya gönderdiğinizde Muhammet Eymenimiz’e 25 TL değerinde bağışta bulunmuş oluyorsunuz. Bu torunlar zaman geçtikçe nefes alamıyorlar.

Bunun amacıyla bizler çocuğumuzu kaybetmeden, bu çocuğumuzu tedaviye gönderebilmemiz üzere bizim herkese ihtiyacımız var.” dedi. – ERZURUM

Share: