ETSO seçimlerinin galibi Saim Özakalın ve ekibi oldu

Erzurum Tecim ve Sanayi Odası (ETSO) seçimlerini Saim Özakalın’ın gökçe listesi kazandı. 35 iz grubundan 25’ini kazanan Özakalın, Erzurum’un soylu erki anlamda doğruluk ettiği konuma gelmesi, üreten ve istihdam sağlayan işaret tıpkı site olması için ETSO çatısı altında özveriyle çalışacaklarını söyledi.

ETSO’nun, 35 meslek grubunda 79 divan üyesi ve 193 meslek komitesi üyesinin belirlendiği örgen seçimleri, Erzurum Anadolu Lisesi’nde yapıldı. Reislik amacıyla mevcut Meclis Başkanı Saim Özakalın ile Murat Resuloğlu ve ara sıra çığır gruplarındaki hür adayların yarıştığı seçimlerde 3 bin 405 kayıtlı üyeden 2 bin 266 organ oy kullandı.

Saim Özakalın’ın mavi, Misyon Resuloğlu’nun kırmızı, müstakil adayların de parafin görüş pusulası kullandığı seçimler saat 17.00’de sona erdi. Yapılan tadat sonucu Saim Özakalın’ın listesi 35 iz grubundan 25’ini kazandı. Özge namzet Resuloğlu 5 meslek grubunda, hür adaylar üstelik 5 patika grubunda seçimi kazandı. Başbuğ adayı Maksat Resuloğlu namzet olduğu meslek grubundan meclis üyesi seçilemedi.

Özakalın; “Seçimin kazananı Erzurum olmuştur”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından benzeri istişare özne Saim Özakalın, seçimde namına haz gösteren Basar üyelerine teşekkürname ederek, “Antrparantez, seçme sürecinde bizimle alay malay faaliyet harcayan, patika gruplarında emek örümcek bilcümle arkadaşlarımıza minnettarız. Bu seçimin kazananı Erzurum olmuştur. Benimle birlikte ETSO yönetimine talip olan kızıl kardeşlerimizle birlikle mehabetli ve büyük gravite talip tıpkı fariza üstlendiğimizin farkındayız. Daha geçmiş adaylığımızı açıkladığımızda anlatım ettiğimiz üzere şehrimizin ve bölgemizin yaşadığı sorunları ve bunların çözümlerinin neler olduğunu biliyoruz. Şehrimizin sıkıntılarına ve problemlerine ortak düşünce ve istişareyle, ayrıksı kurumlarımızla işbirliği zarfında cereyan ederek hal bulacağız. Bunu yaparken her ant hakkımız olanı kâm etmekten asla ferasetsiz durmayacağız. Görevimiz süresince, üyelerimizden aldığımız kısık ve motivasyonla, olaylara zait yaklaşıp meseleleri çözüme kavuşturan ve sonuç kayran bire bir Bölüm anlayışıyla yolumuza devam edeceğiz. Bize emanet edilen bu görevi değme zaman mucibince hesabına getirip, hareket dünyamızın sesi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye niteleyerek konuştu.

Yapılan seçim sonucunda oluşan ETSO Meclisi önümüzdeki hafta Idare ve Disiplin Kurulları ile TOBB Eğin Kurul Delegelerinin seçimlerini yapacak. Peşi Sıra ETSO Meclisi yeryüzü buğulanmış meclis üyesinin başkanlığında geçmiş toplantısını gerçekleştirerek Divan Riyaset Divanını seçecek. – ERZURUM

Share: