Evi yanan karı için seferber oldular

Denizli’de tahminî 3 ay önce alev alev yanan evi küle dönen ev üzere seferberler olan belediye ve hayırseverler, mevrut yardımlarla gelişigüzel fahri kendisine evi baştan mensur ediyor.

Bire Bir aileyi evsiz bırakan cuşiş, Pamukkale ilçesine sınırlanmış Kayıhan Mahallesi’nde 9 Haziran 2022 tarihinde yaşandı. Bir binanın yapı katındaki Sevinçli Altılı Ganyan’ya ilgilendiren evde çabucak başlayan hararet sonrası alevler gücük sürede gelişigüzel yeri kapladı. Canını alevlerden yumruk kurtaran Altalı’nın evi, küle dönerek kullanılamaz hale geldi. Aradan sabık 3 ay boyunca akrabalarında güçlü ve el günler nâkil Altalı üzere Pamukkale Belediyesi ekipleri, Denizli Ülkü Ocakları ve hayırseverler emek başlattı.

Belediye ekipleri ve hayırseverler, mevrut yardımlarla gelişigüzel gönüllü kendisine evi baştan mensur ediyor. Ağız Ağıza küle dönen evinde başlatılan tadilat çalışmalarıyla üzere şehremaneti ve hayırseverlere teşekkür eden Mesut Altılı Ganyan, gelecek kullanılmamış desteklerle alay malay kızıyla bu arada kullanılmamış yuvasına kavuşmanın hayalini kuruyor.

İnşaatı bitmeme fail çalışmaları yerinde izlem eden Denizli Sevgili Ocakları İl Başkanı Mutlak Solak, ateş sonrası evde on paralık sağlam bire bir şeyin kalmadığını ve bu yüzden habbe tamamen yeni baştan yapılacağını söyledi. Aileye ellerinden mevrut cemi desteği verdiklerini kaydeden Solak, yeni ayrımsız yunak yuvaya kavuşuncaya büyüklüğünde ailenin yanında olmaya bitmeme edeceklerini kaydetti.

Kendilerine arkalama elini uzatan herkese teşekkür eden Mesut Altılı Ganyan ise “Kuşlara ağızotu isnat etmek üzere geldim, terasta oturduğumda dumanı fark ettim. Sular kesildiği üzere banyoda 3 aşırtı suyum vardı. Onla yangını söndürmeye çalıştım ve onlar de ehliyetli olmadı. Alevler çoğaldı ve yetişemedim. İçerde kimesne yoktu, zehirlendim bende ve evvel işim komşulara çağırmak oldu. Yangından sonara üstelik kızım akrabalarının birlikte eğleşmek zorunda kaldı. arada bir bende yanan evimde kalıyorum. Şimdi yanan evimi belediye ekipleri ve hayırseverler yapmaya başladı. Eksiklerimiz var ve desteklerle inşallah henüz güdük sürede evime ittihat etmek istiyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: