Evlerini temizledikleri yaşlılara maneviyat verip faydalı dualarını alıyorlar

Malatya’da nemli, bakıma eksikli ve engellilerin evlerinde hizmet ve kovanlık ihtiyacını karşılayan Battalgazi İlçesi Içtimai Teavün ve El Birliği Vakfı (SYDV) personeli, yaşlılara moral vererek, müfit duasını alıyor.

Battalgazi İlçesi Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı (SYDV) VEFA ( Buğulu Evde Hizmet) projesi çerçevesinde kentteki 65 yaş beden sakat, buğulanmış ile bakıma kadın bireylerin evlerindeki bakım ve temizlik hizmeti özenle yapılıyor. Çekicilik tarafından ocak temizliği ve bakım ihtiyacı tayin edilen 480 emanet için görevlendirilen 30 personel, mukannen aralıklarda bu bireyleri evlerinde ziyaret ediyor. Kadro üyeleri, dostça yazar dertlerini dinledikleri bireylerin evlerinde katışıksızlık, tebeddülat ve yemek yapıp yararlı dualarını alıyor. Bakıma eksikli 65 gözyaşı eğin özürlü ve yaşlıların her soy ihtiyaçlarını bastırmak amacıyla fedakârlık ile çalıştıklarını aktaran Battalgazi İlçesi Toplumsal Teavün ve El Birliği Vakfı (SYDV) Müdürü Adnan Fırat, ” Battalgazi toplumsal yardımlaşma ve tesanüt vakfı namına devlet çapında uygulama başlanılan VEFA ( Nemli Evde Hizmet) projesi ilçemizde bile 15 Ağustos itibariyle faaliyete geçti. Proje çerçevesinde engeli bireylerimizin lüzum süreğen tıpkısı hastalıktan gerekse yoksulluktan dolayı toplumsal ve ekonomik yönden yoksunluk içre yaşamını sürdüren vatandaşlarımızın ev temizliği, zatî bakımları, yemeklerini pişirme yaşadığı hanede oluşan tadilat kabilinden muhtelif ihtiyaçları karşılanmaktadır. Projenin anne amacı güçsüz çınarlara vefa örneği göstererek hayatlarını sürdürebilmeleri için ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktır dedi.

Yaşlı Evde Hizmet-Vefa projesi çerçevesinde görev yapan Ayşegül Sebep ile Birgül Baran ise özürlü ve buğulanmış vatandaşlara bakım etmekten mutluluk duyduklarını anlatım etti. – MALATYA

Share: