Ezgi’nin katilinin bulunması üzere 17 şehirde zar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Eğlek ilçesinde, metrukiyet aşamasındaki eşi Üzüntü Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması amacıyla eş dernekleri, aralarında İzmir’in birlikte olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Terane’nin katili aranıyor’ bağlanmış afişler yapıştırdı. Tempo’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kendi acımı yaşayamadım. Hayat daha çok bizim için bitmeme etmiyor” dedi.

Olay, güzeşte 28 Temmuz’de, Han ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki hareket yerinde meydana geldi. Deniz Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Nağme Özarslan’ın çalıştığı hareket yerine geldi. Sâdır tartışmada Bahir Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına dağ edip, kaçtı. İhbar üzerine olay namına polis ve esenlik ekipleri atıf edildi. Özarslan, ambulansla Esenlik Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Yetişek ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırıldı. Tedaviye alınan Yol Özarslan’ın bellek ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını affetme kararı aldı. Sağlık Bakanlığı ile ölçülü yazışmanın arkası sıra Özarslan’dan koronavirüs testi için benzer makbuz. Test sonucunun zait çıkması nedeniyle Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Us ölümü gerçekleşen ve benzeri süredir makineye sınırlı diri Melodi Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’bile kılınan cenaze namazının ardından Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması amacıyla başlatılan sormaca sürerken karı dernekleri bile olayın şüphelisinin yakalanması amacıyla Avrat Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri üstelik ası çalışmalarına bitmeme ediyor. İlk adına İzmir’de şehrin hayatiyetli noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının birlikte bulunduğu ilanlara, ‘Tempo Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, apayrı şehirlere bile afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’birlikte de Özarslan’ın fotoğrafının da bulunduğu ilanlara, ‘Nağme Zerkin’in katili Deniz Özarslan aranıyor’ mukayyet afişler kıvrak caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin yanında değişik şehirlere dahi bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT DEVAM ETMİYOR’Yol’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride artan sürede Bahir Özarslan’a ilişik hiçbir cevaz olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören tek kimesne yok. Hoppadak olaydan sonradan dolmuşa bindiği tespit edilmişti. Ancak ne hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kendi acımı yaşayamadım. Sahn artık bizim için devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla bu arada platformlarda hep vardık. Karı tesanüt derneklerinde, karı meclislerinde bulunduk. Fakat bizim başımıza birlikte geldi. Bire Bir yerden girmek gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Sistem olayı unutsa da tığ her dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam ilk değil, son da olmayacak” dedi.

Share: