Farklı Ulusoy’u Yıkan Ölüm

Snob Magazin’in özel haberine bakarak; Benzeşim Başka Ulusoy’un babası Haydar Ulusoy, hayatını kaybetti. Sair Ulusoy’un Ankara’da ruhlu babası Haydar Ulusoy’a muvakkat haldeyken araba çarpttı.

Haydar Ulusoy, birlik müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, irtihal etti. Ayrımsız süredir birlikte olduğu hisse senedi insanı Faruk Çolakoğlu’yla dünyaevi kararı düzlük Ulusoy’un bu çığlık bili sonrası yıkıldığı öğrenildi.

Emekli askeri bilge olan Haydar Ulusoy’un cenazesi salı günü İstanbul’da toprağa verilecek.

ÖZGE ULUSOY KİMDİR?

Farklı Ulusoy (d. 28 Ekim 1982; Ankara), Türk manken, anonsör, sinema ve dizi film oyuncusudur. Miss Turkey 2003’te ikinci olmuştur.

2001 yılında dünyanın yer prestijli nazir ajanslarından Amerikalı Elite Modellik Ajansı’nın düzenlediği tıpkısı güzellik organizasyonu olan Elite Benzeri Look’a katıldı ve üçüncülük unvanını kazandı. Bu derecenin arkası sıra Gaye Sökmen Ajans’a vasıta oldu. Bir zamanda 2003 senesinin Miss Turkey 2003 (Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması) yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama’da dünyanın bildirme prestijli güzellik yarışması olan Kainat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil fail misil, Uğurkan Erez ile tanıştı ve heveskâr modellik hayatına Cengiz Abazoğlu defilesi ile girişim attı. 2007’da FOX TV’de yayınlanan Senin Için dizisinde Rafet El Tahkiye ile başrolde oynadı. Benzeri sene Uğurkan Erez Ajans’a geçti ve halen o ajansa vabeste adına çalışmaktadır. Bu sırada modellik kariyerine balaban modacıların ve firmaların defileleriyle devam etti. Bunlar ortada geçmiş hücre çarpan modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Sebep, Cengiz Abazoğlu, Ikbal Kaprol, Şiddetli Süer, Mutlak Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Anlatı, Gökçe Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

Önce 2006 yılında ilk sezonda henüz sonra 2008 yılında üçüncü sezonda, yönetmenliğini Orhan Oğuz’un yaptığı, Yazı D’da yayınlanan polisiye dizisi Kayırıcı Sokaklar’da azamet almaya başladı ve ayrımsız sezon boyunca “Yeliz Öğretmen” karakterini canlandıran Özge Ulusoy, 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile ayrımsız dönüş süren olaylı evliliği ile adından hezel ettirdi. Yine 2010 yılında Film Yıldızı TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde Ağır Bingöl, Ahu Türkpençe ve Kutsi Sezer’le gelişigüzel caka aldı.

2011 yılında, kendisinin evvel beyaz perde filmi olan Mukaddes Damacana: Dracoola’da başrolde oynadı. Ona yeniden başrolde Ersin Korkut ve Delice Irmak eşlik etti. Bir zamanda rock grubu Badem’in Sen Ağlama, Cellat, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum kliplerinde gösteriş aldı. İlker İnanoğlu ile yıllarca beraberliği uzun süre konuşulan manken Özge Ulusoy, adlı Amerikalı formatı Survivor’ın Türk versiyonu olan, Show TV’da yayınlanan ve prodüksiyonu Dünya Iletişim Araçları eliyle yapılan Survivor Ünlüler-Gönüllüler ünlü reality television game show programında Ünlüler Grubu’nda 2 April 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine büyüklüğünde Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci adına veda etmiştir. Yarışmadan döndükten tıpkı müddet sonra popüler tv programı Bugün Ne Giysem? de yarışmacıların hazırlanıp yargıcılar kurulu önüne gönderildiği Güzel Oda’yı yönetti.Daha sonra ise Iyi Oda’yı bırakıp hakem heyeti koltuğuna geçmiştir.

İzmirli bire bir ailenin genişlik siftinlik çocuğu olan Gayrı Ulusoy’un ablası, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ve Marmara Üniversitesi’nde doçent öğretim üyesidir, annesi Ankara’da belediye başkanlığı yapmıştır, babası ise zor askeri hakimdir.

Share: